Вільне життя

Пекли люди хліб…

Невелика пекарня в мікрорайоні Сімферополя Мар’їно працює доволі давно. І власником її, і робітниками є винятково кримські татари. З погляду окупантів, люди підозрілі. А раз вони такі… 

Гевали в масках вдерлися до пекарні посеред дня. Всім наказали лягти на підлогу, лицем униз. Потім, за якимось тільки їм відомим принципом, відібрали п’ятьох чоловіків і повели в поліцейський відділок. Там тримали кілька годин, потім відпустили. Пояснили: нічого особливого не сталося, то була звичайнісінька планова перевірка (а як же тоді за законами РФ проводять надзвичайні, позапланові? Відразу стріляють чи для початку тільки гамселять кийками?), шукали нелегальних мігрантів. Такі будні в Криму нині. Пекли люди хліб — і раптом опинилися під дулами автоматів.

Тим, кому довелося пережити цей наліт, ще пощастило. Вони все ж повернулися додому, навіть не покаліченими. А за час окупації вже 22 особи, більшість яких — кримські татари, не повернулися. Зникли без сліду, ніхто не знає, де вони й що з ними. «Пропажа людей нерідко використовується як загроза при допитах людей з боку силовиків. Якщо людина поводиться гідно при спілкуванні з ФСБ, її можуть запитати: «А ви не боїтеся, що пропадете ви або ваші діти?» — розповів журналістам перший голова меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

І. РИЖЕВСЬКИЙ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини