Вільне життя

Проїзд пільговиків у приміських автобусах

Чи мають право на безплатний проїзд у приміських автобусах інваліди третьої групи загального захворювання, діти війни, ветерани праці?
Б. МУЗИКА. с. Сапогів Борщівського району.

Автобусний приміський маршрут — це маршрут, який з’єднує населені пункти і його протяжність не перевищує 50 км.

Після прийняття Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 р. №76-VIII інваліди третьої групи з першого червня 2015 р. не мають права на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті, а також всіма видами приміського транспорту.

Однак вони мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з першого жовтня по 15 травня.

Про це йдеться в статті 38-1 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», яка передбачає транспортне обслуговування інвалідів на пільгових умовах.

Дітям війни пільги надаються згідно із статтею 5 Закону «Про соціальний захист дітей війни». В чинній редакції цього закону не згадується право дітей війни на безплатний проїзд.

Ветеранам праці пільги надаються відповідно до статті 7 Закону «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Але ця правова норма тепер теж не передбачає права ветеранів праці на безплатний проїзд у приміських автобусах.

Отже, чинними законами на державному рівні не встановлені пільги на безплатний проїзд у приміських автобусах для інвалідів третьої групи, дітей війни та ветеранів праці.

Але місцеві ради, місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації можуть встановлювати за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткові гарантії щодо соціального захисту окремих категорій громадян. Наприклад, у Тернополі змогли зберегти право пільговиків на безплатний проїзд у міському транспорті загального користування.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини