Вільне життя

Самі впорядкуємо, щоб усім було зручно займатися

Одними з перших до участі в традиційному всеукраїнському місячнику «Спорт для всіх — спільна турбота» долучилися працівники галузі фізичної культури і спорту обласного центру. Вже минулих вихідних щонайменше два впорядковані спортивні майданчики були готові гостинно прийняти прихильників здорового способу життя.

 

Трудові колективи обласного ФСТ «Колос», ОДЮСШ із біатлону сільського товариства і навчально-спортивної бази традиційно зібралися на толоку в рідній домівці стріляючих лижників у Підгородньому Тернопільського району. Під керівництвом голови профспілки Марії Широкої загодя визначили запланований на день фронт робіт, запаслися фарбою, пензликами, дротяними щітками. Якщо представницям чарівної половини людства належало навести лад усередині головної будівлі, то наймолодшим із тренерів-викладачів спортивної школи Назарові Бурику і Володимирові Моравському довірили чи не найвідповідальнішу ділянку роботи — навести лад на стрільбищі.

Сама ж Марія Дмитрівна очолила «бригаду малярів», яка, не гаючи часу, взялася за фарбування розташованих на верхньому майданчику металічних спортивних знарядь. Ніби і не надто багато часу минуло з попередньої толоки, але пристосування для занять загально-фізичною підготовкою необхідно повсякчас підтримувати в належному стані.

На щастя, досвіду колосівцям, важко було не зауважити, не позичати. Водій Сергій Коваленко і вже згаданий Назар Бурик оперативно звільняли металічні конструкції від торішнього шару фарби. А під час нанесення на підготовлені площі нового застосували досить ефективний метод бригадного підряду. Зелена фарба припала до душі голові обласного товариства Георгієві Гунтіку, жовта — директору ОДЮСШ Анатолієві Яцині і завідувачу відділом Богданові Джугану, синя — Марії Широкій, Євгенові Середі і Олегові Бабію.

Не так швидко справа робиться, як оповідь про неї. Однак за п’ять годин устигли справді чимало. Скажімо, завдяки Олегові Пилипіву, директору бази Борису Крайнику, братам Русланові з Романом Бригадирами, які після завершення ранкового тренування теж вирішили допомогти дорослим, ще й рухому колоду для координації відновити, і, як вінець справі, також п’єдестал пошани для нагородження вихованців спортивної школи знову зробити як новим. До Великодніх Свят залишилося хіба бордюри побілити. Адже благоустрій території теж уже встигли провести.

Натомість працівники департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, обласних центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» і ФСТ «Динамо» в той же день так само традиційно потурбувалися про впорядкування спортивного майданчика динамівського товариства в парку імені Т. Г. Шевченка.

Чудова сонячна погода, зелень, що буяє навколо, пахощі першого цвіту на деревах створили учасникам акції святковий настрій. Тому і робота здавалася зовсім не обтяжливою. Прибрали торішнє листя, з допомогою волонтерів з Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка пофарбували споруди для занять фізичною культурою. Мешканці навколишніх будинків, усі, хто звик розпочинати день заняттями фізичними вправами в головному парку Тернополя, знову мають усі умови для підтягування на поперечині, згинання і розгинання рук в упорі лежачи чи в упорі на паралельних брусах.

Протягом квітня толоки з облаштування місць для занять фізичною культурою і спортом уже відбулися чи відбудуться також у великих і малих містах Гусятинського, Шумського, Чортківського, Теребовлянського та багатьох інших районів. Відповідальні за проведення всеукраїнського місячника з обласного «Спорту для всіх» закликають усіх мешканців краю долучитися до участі в ньому на своїх територіях — потурбуватися про оновлення спортивних майданчиків біля будинків, в яких проживаєте, у сусідніх парках і скверах.

Фото автора і О. СЕРЕДИ  

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини