Вільне життя

СОНЕЧКО – на кінчику пензля

Торік, відзначаючи 20-річчя Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. І. П. Герети, педагоги, учні, випускники відділення образотворчого мистецтва провели ювілейну виставку, здобувши похвалу й прихильність тернополян. Тепер знову вернісаж-звіт юних художників за навчальний рік, що вже вийшов, як кажуть, на фінішну пряму. Робіт багато, усі вони не вмістилися у виставковій залі Тернопільського краєзнавчого музею. Ще стільки ж залишилося у фондах школи, чекаючи своєї черги з’явитися на публічний огляд. 

Про те, які талановиті наші діти і як уміло вміють розкривати ті здібності вчителі відділення, яке очолює Таміла Романівна Мийник, свідчать творчі успіхи попередніх років. Юні художники постійно здобувають призи і нагороди на міських, обласних, всеукраїнських конкурсах і виставках. Зокрема, «Українські діти на коні», «Податки очима дітей», «Єднайтеся, брати мої», «У світі якісної продукції». Христина Товарянська та Соломія Скоробогач стали володарками премії імені Івана Марчука. І на престижних конкурсах в Індії, Македонії, Чехії звучали імена юних художників з Тернополя.

Широкий і незбагненний для нас, дорослих, діапазон художнього бачення світу в малечі. Вони помічають, трансформують через своє сприйняття часом те, що пропускаємо, на що не звертаємо увагу ми, старші. І застосування знакових засобів у дітей часто буває несподіваним. І хоч тут присутні елементи наївності, що характерна для їхнього віку, але все виходить свіжо й незаяложено. Та й кольори сміливі. Ось хоча б роботи Тані Дзюбак «Зимова ніч», Олі Василишин «Лев хоче злякати», Насті Борщ «Зимові розваги», портрет Надії Божкової «Надія», Віри Шелепки «Під знаком Козерога», Олі Козак «В українській хаті», Марії Овчаренко «Мустанги» та ін. Ця Марія, восьмикласниця, також кохається і у виготовленні ляльок, і у графіці.

Серед графічних робіт приваблюють погляд «У вирі» Соломії Пазій, «Прощання» Соломії Скоробогач, «Хатинка в горах» Каті Воляник. Гори дівчина бачить у вигляді писанок. І взагалі тема Великодня в дитячих малюнках висвітлена дуже щедро. Увесь заголовний стенд виставки заповнений янголиками, які витають над світлим сонячним містом, та іншими сюжетами цього радісного свята. Не залишиться непоміченим графічний малюнок «Руки» Софії Купецької. Дівчина вже навчається в одному з художніх вишів, але долучилася своєю творчістю до виставки своїх молодших друзів. Взяла участь у вернісажі і студентка Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Христина Боднарук, теж випускниця школи. І Арсен Гринюк, який навчається у Львівській національній академії мистецтв, показав себе триптихом пейзажної абстракції. Свято пензля супроводили виступи скрипалів, бандуристів, співаків.

Одне слово, оптимістична, радісна виставка. Без страхіть війни, яка гуркоче десь далеко. Немов травневе сонечко влітало в дитячі душі і виринало через гострячки пензлів та олівців на біле тло світлими образами, яскравими кольорами фантазій. Ну як не вірити в прекрасне майбутнє України, коли в її колисці визрівають такі таланти!

Василь БУРМА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини