Вільне життя

Субсидії: коли зареєстрованих у будинку семеро, а проживають троє

Я — мати 5 дітей, чоловік — інвалід ІІІ групи. У нас великий будинок і біля нього відразу через дві сходинки велика літня кухня. До мене прописані син, який одружився і живе в Закарпатті, але не виписався, ще один син прописаний із невісткою і внучкою. Обидві виїхали з України назавжди, а син перейшов жити до хати тітки, яка померла й залишила заповіт, але не встигла переписати хату. Так що законно проживаємо з чоловіком і донькою.

Подала я на субсидії в жовтні. Сказали, що мені не належать. Дали в січні тільки за газову плиту 90 грн, у січні — 800 грн на якесь тверде паливо. Все, більше нічого. В хаті великій є парове опалення і запломбований газовий стояк. А я в літній кухні за зиму напалювала по 260 кубометрів газу. Але чому на світло немає субсидії? Є камера морозильна і світимо в хаті великій.

Є люди, які старі хати мають, біля них — нові й отримують субсидії. Роз’ясніть, будь ласка, в чому річ.

Софія БОТЮК. с. Задарів Монастириського району.

Коментує директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

У разі, коли кількість тих, хто зареєстрований і фактично проживає в житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку), субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які фактично там проживають, на підставі рішення районної, районної в Києві й Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (в разі її утворення) ради або утвореної ними комісії. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування на території іншої адміністративно-територіальної одиниці в зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку), акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про осіб, які фактично проживають, договори оренди житла в іншому місці). Якщо немає документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, рішення приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

За інформацією управління соціального захисту населення Монастириської райдержадміністрації, сьомого жовтня 2015 р. Софія Василівна Ботюк звернулася із заявою та декларацією до управління за призначенням субсидії через уповноваженого представника Задарівської сільської ради, зазначивши в заяві, щоб субсидію призначати на електроенергію і готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У зв’язку з тим, що в житловому приміщенні із семи зареєстрованих осіб фактично проживають троє, справу розглянули на засіданні комісії із соціальних виплат при Монастириській райдержадміністрації. Відповідно до підпункту 8 п. 13 вищевказаного положення управління спрямувало запити до Державної фіскальної служби про доходи зареєстрованих осіб та організацій — надавачів житлово-комунальних послуг щодо розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів користування.

Згідно з довідкою ТОВ «Тернопільоблгаз» норма споживання природного газу для домогосподарства С. В. Ботюк становить 27 м куб. для приготування їжі (в житловому приміщенні газове опалення відсутнє), а, згідно із довідкою Монастириського РЕМ, соціальна норма споживання електроенергії 180 кВт (на трьох чоловік). Після надходження відповідей від цих організацій та відповідно до рішення комісії С. В. Ботюк призначено субсидію на 2015 р. на тверде паливо готівкою та щомісячно на електроенергію з першого жовтня по 31 грудня 2015 р. Повідомлення про нарахування субсидії №6225 передано С. В. Ботюк через соціального працівника територіального центру.

Щодо призначення житлової субсидії на літню кухню, то, згідно з наказом №127 від 24 травня 2001 р. «Про затвердження інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» Державного комітету будівництва, архітектури, житлової політики України, зазначене приміщення належить до господарських будівель. Відповідно житлова субсидія на це приміщення призначатись не може.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини