Вільне життя

Така ось перспектива…

Гірка доля випала моєму поколінню: дитинство у війні, юність у відбудові зруйнованого народного господарства, освоєнні цілини і будівництві БАМу. А тепер, на схилі літ, нові випробування. І знущання. А все через те, що державою керують не патріоти, а різні зайди, закинуті злою долею до нас на ловлю мільйонів і мільярдів. Яких тільки знущань не придумували: то пенсію видавали двома частинами та із запізненням, то світло вимикали двічі на день: вранці, коли люди йшли на роботу, й увечері, коли поверталися з роботи.

Арсеній Яценюк зробив хитріше — підвищив ціну на електроенергію. Світи, аж поки тобі в очах не засвітить, коли подивишся на лічильник, а потім на платіжку. Постає питання: а куди поділась дешева електроенергія від атомних електростанцій, якими обсадили Україну, як чиряками? Нині багато розмов про його відставку, але він не тримається за крісло. Проте й у відставку не подає.

А ще усі просторікують про європейське життя. Добре, хто молодий і міцний, знайде там гідне життя. А куди мені, напівпаралізованому, подітися? Вже одна дорога — туди, де немає ні болю, ні смутку, ні зітхання… Зрештою, не про себе піклуюсь, але ж цю брехню та несправедливість терпіти й моїм дітям і внукам. Чи не пора прислухатись до заклику нашого генія Тараса Шевченка: «А щоб збудить хиренну волю, треба миром, громадою обух сталить, та добре вигострить сокиру та й заходиться вже будить». Не до зброї закликаю, але справді треба громадою добиватися скасування тої ганебної недоторканності суддів і прокурорів, а за порушення закону суворо карати злочинців.

Та й на виборах депутатів слід голосувати за конкретних людей, а не за блоки та партії. А то потім з’являються в парламенті депутати, яких ми не вибирали.

Колись співали: «Молодым везде у нас дорога, старикам везде у нас почет». Яку маємо нині пошану, всі бачать: жалюгідну пенсію, котру витрачаємо на ліки, нерідко прострочені, та на комунальні послуги. Того дріб’язку, що залишався, вистачало хіба що на хліб та воду. Тепер і на це не вистачить, бо зростають ціни і на комунальні послуги, і на хліб. Чи не доведеться вже шукати каганці та гас до них?

Теодор СМАКУЛА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини