Вільне життя

Тепер, отримати польський паспорт на Західній Україні – “раз плюнути”! Як скористатися українцям пільгами, що ухвалив польський сейм?!

Українцям з польським корінням обіцяють легке отримання громадянства західних сусідів. Польський Сейм схвалив пільги для власників карти поляка (а це українці з польським корінням).  

Їм відразу будуть давати вид на проживання, а через рік – польський паспорт.

Крім того, “новим полякам” дадуть «підйомні» в розмірі 6 тисяч злотих (42 тис. грн) як часткову компенсацію на оренду квартири, курси мови або підвищення кваліфікації.

Нові правила запрацюють з наступного року.

Як пояснив депутат правлячої партії “Право і Справедливість” Міхал Дворчік, цей закон прийняли для того, щоб допомогти етнічним полякам з території країн колишнього СРСР переїхати до Польщі і влаштуватися там.

За різними оцінками, “зарубіжних поляків” – приблизно мільйон осіб, особливо багато таких на Галичині, яка до війни перебувала під владою Польщі.

Що дає польська “грін-карта”?

За вісім років, поки видають карту поляка, документ отримали 160 тисяч осіб, майже половина з них – українці.

“Корочку” дають на 10 років з правом продовження. Польська “грін-карта” давала українцям ряд привілеїв, наприклад, право на роботу без будь-яких папірців, безкоштовне навчання, екстрену медичну допомогу, знижки на проїзд в поїзді.

Тепер, прогнозують експерти, інтерес до карти різко зросте.

Краєзнавець Олесь Чаплинський прогнозує:

А так як у нас у половини Львова – польське коріння, буде ажіотаж.

Напливу клієнтів чекають архіваріуси. Претендентам на отримання карти потрібно довести, що бабусі-дідусі або їх батьки були поляками. Для цього потрібно принести в консульство архівний документ про предків (свідоцтва про народження, хрещення, шкільні дипломи, довідки про службу в польській армії).

У Центральний історичний держархів України у Львові, де видають потрібні довідки для отримання заповітної карти, щорічно звертаються близько двох тисяч чоловік. Глава відділу архіву Ігор Смольський говорить, що їх кількість постійно зростає. В останні два роки свій родовід захотіли дізнатися на 20-30% більше людей, ніж раніше.

Мовні групи переповнені

Ажіотажу також очікують на мовних курсах, адже для отримання карти поляка потрібно пройти співбесіду у консула польською мовою, а також знати історію і культуру Польщі. Директор однієї з мовних шкіл Галина Фурдак розповіла:

У нас вже переповнені всі групи. Про те, що приймуть закон про громадянство для власників карти поляка, стало відомо ще в січні. Охочих вивчити польську стало більше приблизно на третину.

Фото з вільних джерел

Джерело: АМН

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини