Вільне життя

Тернополяни долучилися до закладення алеї пам’яті Олекси Тихого (плюс відео)

У селищі Олексієво-Дружківці на Донеччині заклали минулої суботи, в День довкілля, алею на честь відомого земляка Олекси Тихого. Посадили свої деревця і син правозахисника Володимир Тихий, і мери кількох міст-сусідів, і військові, і журналісти з Західної України, котрі саме перебували в Дружківці на запрошення Донецького прес-клубу.

DSC02084


DSC02067


DSC02056

DSC02060

DSC02066

DSC02063

DSC02074

DSC02079

DSC02082

Грушу від Тернопілля посадили Роман Островський із Копичинців на Гусятинщині, Юлія Нікітіна («20 хвилин») та авторка цих рядків. Орудувати лопатою тернополянам допомагав десятикласник Олексієво-Дружківської школи №14 Іван Білоус, а порадою підсобив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Павло Іванович підтримав ініціативу громадської організації «Товариство Олекси Тихого» і пообіцяв, що найближчим часом ім’я славетного правозахисника, дисидента, мовознавця, члена-засновника Української гельсінської групи носитиме найдовший в Україні проспект, що пролягає кількома містами Донеччини. Адже Україна повинна славити своїх героїв.

…За словами редактора газети «Наша Дружковка», громадського діяча Євгена Фіалка, саджанці для алеї взяли з родинного саду Олексія Тихого. А закласти її вирішили на території навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок №14», адже в цьому закладі свого часу працював український дисидент.

Фото та відео авторки і Валентина Бурковського

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини