Вільне життя

Тернопільська молодь і здоровий спосіб життя

Ведення здорового способу життя приносить користь людині. Це відома істина. Нині чимало молодих людей відвідують спортивні клуби, басейни, присвячують частину ранку заняттям фізкультурою чи пробіжці в парку.

Кожен обирає той спосіб навантаження, який вважає за потрібний.

«Спорт зміцнює організм, але в тому разі, якщо займатися ним без усіляких допінгів, стимуляторів і так далі, – каже лікар територіального медичного об’єднання Міністерства внутрішніх справ у Тернопільській області Олег Проць. – Головне — займатися для свого задоволення, і це принесе результат. Коли є можливість і час, відвідуйте тренажерні зали, басейни, катайтеся на велосипеді, прогулюйтеся пішки, лиш не сидіть біля комп’ютера чи десь у кафе. Рух – це життя, як гласить відоме прислів’я».

Тернополянин Артем Трач займається легкою атлетикою уже два з половиною роки. Каже – спорт дав йому витривалість і допоміг у формуванні характеру. «Я познайомився з тренером, і він порадив мені почати тренування, – каже Артем. – Нині я дуже задоволений, що послухався. В мене з’явилося багато друзів, та й фізична підготовка задовольняє».

Шостий рік боксує Олександр Доля. «Мені хотілося виділитися серед ровесників, – каже хлопець. – Вони ходили на заняття з футболу, баскетболу. Що він мені дав? Упевненість у собі і своїх силах, розширив коло товаришів, із якими багато пережив, особливо в періоди змагань».

А от Ірина Гайдук два роки як займається настільним тенісом. Каже – гра захоплює її повністю. «Тут потрібна швидка реакція, теніс формує хорошу координацію рухів, розвиває сконцентрованість, – зауважує дівчина. – Цей вид спорту подобається мені тим, що в ньому немає перевантаження, він не дуже травматичний, але розвиває гнучкість, координацію, витривалість та силу м’язів».

Нині в Тернополі набуває популярності велоспорт. Святослав Голінчак уже шість років крутить педалі. Каже – велоспорт допоміг йому покращити здоров’я. В дитинстві хлопець мав проблеми з легенями. Нині усі недуги позаду. «Залишилися витривалість, міцне здоров’я і віра в свої сили та наполегливість. Навіть коли впав, знаєш, що в тебе є сили встати і їхати далі», – резюмує Святослав.

Марія НЕДІЛЕНКО,

студентка І курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини