Вільне життя

Те, що неповторне

Цьогоріч книгозбірні Тернополя вкотре підтримали традиційне свято — Всесвітній день поезії. У їхніх стінах відбулися виступи, бесіди, лекції, читання. Цікаве дійство влаштували і працівники наукової бібліотеки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Бібліотекарі та студенти в читальному залі №4 цієї книгозбірні організували захід, який приурочили Всесвітньому дню поезії. Ведучі відкрили свято словами Ліни Костенко «Поезія — це завжди неповторність…»

Цікавою частиною заходу стала бесіда з письменником, критиком, доцентом кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ТНПУ ім. В. Гнатюка Петром Сорокою. «Що таке поезія? — запитав присутніх Петро Іванович. — Ніхто не знайде відповідь, бо кожен розуміє це мистецтво по-своєму. Справжні вірші падають з неба. Істинний поет ніколи сам не пише — це диктується згори. Це потік, який неможливо спинити. Гарний приклад — І. Франко, котрий за день міг написати понад шістдесят сторінок. Моїх сил вистачає на двадцять-тридцять. Завше прошу дружину допомагати мені. Вона сідає за комп’ютер, а я стою поблизу та диктую».

Прекрасним доповненням зустрічі став виступ студентів — лунали пісні на слова Тараса Шевченка та Андрія Малишка. А відтак учасники студенти зачитали свої вірші, долучилась до них і доцент кафедри німецької філології Наталія Рокіцька.

Тож День поезії став незабутнім. Поезія може стати відповіддю на найгостріші та глибокі духовні питання сучасної людини, але для цього треба привернути до неї якомога більшу суспільну увагу.

Анна СЕМЕНКІВ,
студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини