Вільне життя

Торжества тільки спонукали до вищих результатів

На трохи довшій від звичної церемонії відкриття чемпіонату області з легкої атлетики, який сьогодні, 22 квітня, розпочався на Тернопільському міському стадіоні, спортсменам аж ніяк не було нудно. Щиро вітали своїх наставників, ветеранів «королеви». 

Нагода трапилася більш ніж поважна. Начальники управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міської ради Микола Круть і президент Федерації легкої атлетики Тернопільської області Валерій Єднак, щиро привітавши всіх присутніх з відкриттям ювілейного, сімдесятого легкоатлетичного сезону в нашому краї і десятиріччям утворення федерації, вшанували грамотами, подяками і пам’ятними призами таких відомих фахівців, як Віру Зозулю, Івана Чубу, Валерія Большакова, Евгена Кармелюка, Ольгу Стефанишину, Ярослава Смечука, Леоніда Дахновського, Наталю Гавронську, Миколу Ситарчука, Василя Ребара, Василя Сидорчука та інших. Виступ гурту «Тріода» також став приємною для всіх несподіванкою.

Програма ж першого змагального дня поєднала в себе як бігові, так і технічні дисципліни. І після того, коли судді ретельно зафіксували показані бігунами секунди з хвилинами і — метри із сантиметрами представників метальних та стрибкових дисциплін, відповідальний секретар обласної федерації Леонід Дахновський з чистою совістю зміг зазначити, що чимало легкоатлетів знову порадували доволі непоганими, як на початок літнього сезону, результатами.

Серед юнаків і дівчат сказане передусім стосується дворазового призера торішнього чемпіонату України Василя Макуха з Великих Дедеркалів на Шумщині. Не зволікаючи, вже в попередньому забігу на 100 метрів без особливих зусиль (як здалося збоку) оновив особисте досягнення — 10,8 секунди. Перейшовши порівняно недавно під опіку тренерського подружжя Богдана і Оксани Дудів з Тернополя, вочевидь, і далі прогресує. Похвали заслуговують також чемпіонка в метанні спису Марія Василик з Коропця Монастириського району, штовхальники ядра Віталій Ільницький з Шумська і Тетяна Петрик з Бучача, ще одна спринтера Христина Плева з Борщева, бігунка на одне коло Ліана Мострянська з Бережан, переможці в бігу на 1500 метрів Олександра Усенко з Шумська і Владислав Кравчук із Кременця. Останньому теж не можна не віддати належне, адже на фініші в надзвичайно напруженій боротьбі таки не поступився учаснику всеукраїнських стартів, переможцеві нещодавнього обласного кросу Олександрові Мельнику зі Зборівщини.

Натомість після завершення суперечки дорослих Леоніда Володимировича найбільше потішив (коли не сказати — розсмішив) один з найдосвідченіших бігунів на середні і довгі дистанції, бронзовий призер цьогорічного зимового чемпіонату України, майстер спорту Руслан Даньків. На дистанцію 1500 метрів не заявився, а, чи не вперше в житті виступивши в бігу на 400 метрів, узяв та й випередив усіх. Та ще й з непоганим часом — 51,7 секунди.

— То може ще раніше, — пожартував, — їм обом із тренером Ольгою Стефанишиною потрібно було задуматися над зміною спеціалізації. З першої ж спроби потрапив ледве не до десятки кращих результатів, показаних за всю історію легкої атлетики Тернопільщини в бігу на одне коло. Упевнено стали чемпіонами також такі відомі вже не тільки на Тернопільщині, а й в Україні бігуни, як Віктор Сенчук (100 м), Наталія Олійник (1500 м), Оксана Більчак (400 м).

А найприємніша новина надійшла з… Кіровограда, де так само сьогодні-завтра проходять Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань. У секторі для штовхання ядра під час суперечки юніорів гідний учень свого діда і тезки Івана Чуби і заслуженого тренера України Михайла Васірука, першокурсник факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Іван Карюк не здався до останньої спроби. І таки не просто став переможцем, але й виконав кваліфікаційний норматив для участі в чемпіонаті світу, який з 8 по 10 червня відбудеться в Польщі. Після завершальної спроби 6-кілограмова куля приземлилася на позначці 18 метрів 32 сантиметри — на п’ять сантиметрів далі, аніж вимагалося. Для того, аби гарантовано потрапити до складу збірної України, залишилося лише посісти перше чи друге місця на чемпіонаті України. Бронзовим же призером змагань у цій віковій групі став ще один вихованець обласного ФСТ «Колос», підопічний Івана Панасюка і Олега Данилюка Олександр Шилівський — 15 метрів 88 сантиметрів.

У суботу, 23 квітня, стануть відомі лауреати чемпіонату області в спортивній ходьбі, стрибках у висоту, бігові на 200, 800 і 3000 метрів.

Фото Василя БУРМИ та автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини