Вільне життя

«Ті, що вірні»

У тернопільському «Палаці кіно» відбувся показ документальної стрічки Валентина Дігтяренка «Ті, що вірні». Презентація фільму містами Західної України завершила вшанування 70-х роковин від проведення Львівського псевдособору 1946 року.

Фільм — історія про насильну ліквідацію, переслідування та вихід із підпілля Української греко-католицької церкви.

Демонстрацію стрічки в «Палаці кіно» ініціювала творча група суспільно-релігійного телепроекту «Живе телебачення». За словами координатора заходу Анни Остапенко, команда каналу створила шість документальних картин на релі сійну тематику. Це «Сходи Якова», «Жива парафія», «Обличчя живої церкви», «Капелани», «Любомир. Бути людиною» і «Ті, що вірні». Триває розробка спільних проектів із Києво-Могилянською академією та Київським національним університетом ім. Т. Шевченка.

«Ті, що вірні» — уже друга велика творча робота молодого режисера Валентина Дігтяренка після фільму «Капелани». Хоча стрічка документальна, та через силу її історії дуже прониклива для глядача. «Для створення сюжету фільму отець Полікарп Марценюк (ЧСВВ) надав безліч фото та відеоматеріалів, — розповів режисер Валентин Дігтяренко. — Однак кожне відео було наче мертве, не оживляло картину тогочасними живими розповідями. Ми спершу передивлялись архівні відео, а потім відшукали героїв і взяли в них інтерв’ю. Історія тих людей насправді дуже цікава».

Після закінчення перегляду фільму до присутніх звернувся отець Полікарп Марценюк. «Радянська влада активно використовувала мас-медіа як потужний засіб пропаганди і впливу, аби знеславити, підірвати до нас довіру серед народу, — сказав отець Полікарп. — Жорстока неправда лилася звідусюди. Засмучує мене, що й нині відкрита пропаганда діє широко. Та я хотів би щиро подякувати молоді, яка пронесла ланцюжок віри, повернула з небуття її силу. Святі отці — Микола Косович і Петро Кордуба — були закатовані радянським урядом, однак до кінця життя залишились вірні Церкві».

Команда «Живого телебачення» побувала в Тернополі, а також у Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому та Бучачі.

Анна СЕМЕНКІВ,

студентка І курсу факультету філології та журналістики ТИПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини