Вільне життя

Український школяр змайстрував горщик-світильник

Школяр зі Житомира додав горщику для вазонів «додаткову опцію», завдяки якій він може світитись. Винахід економить струм, замінюючи його сонячною енергією: вдень – вазон, вночі – світильник, інформує газета «Експрес».

Хлопець купив два садові ліхтарі на сонячних елементах. Видалив їх з ліхтарів та приладнав на одній стороні горщика для вазона. А на протилежній стороні закріпив два світлодіодні елементи. Все це за допомогою дротів з’єднав у еклектичний ланцюг.

“Від сонячних панелей електричний струм через провідники надходить до акумулятора, що заряджається у денний період доби, – пояснює юний Олександр Закревський, учень школи № 30. –  А звідти електрична енергія надходить до світлодіодів. Не забув я і про ізоляцію, щоби убезпечити схему від вологи”.

Втім, вже готовий виріб виглядав дещо непоказним. А відтак потребував ще одних рук — жіночих. Тож Сашко звернувся по допомогу до однокласниці Валерії Трокоз.

Сконструйований світильник, який вони назвали “Світлячком”, школярі успішно випробували. “Загальна тривалість його нічного світіння – приблизно шість годин, – каже Олександр Закревський. – Тож його можна використовувати не лише як нічник, а й як підсвітку для акваріума в нічну пору”.  Скільки ж грошей пішло в хлопця на такий цікавий та корисний виріб? Зовсім небагато – лише 170 гривень. “Зате в результаті вийшов оригінальний і автономний світильник», — каже наставник Сашка, вчитель фізики Анатолій Шубін.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини