Вільне життя

У Росії сподіваються, що ще не втратили газовий ринок України

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сподівається, що Росія не втратила газовий ринок України і зможе відновити поставки. 

Про це він сказав журналістам, пише «УНІАН».

«Україна просто фізично стала споживати менше газу з урахуванням спаду економіки, багато підприємств, які споживали газ, зараз не працюють. Раніше Україна споживала 50 млрд кубометрів газу, зараз близько 35. Це не означає, що ми втратили ринок. Ми впевнені в тому, що вони будуть купувати газ, в тому числі і в Росії. Для проходження надійної зими їм необхідно заздалегідь забезпечувати запаси газу», – сказав Новак.

На його думку, що все буде залежати від потреб України в цілому.

«У літній період їм не потрібно багато імпортувати газу. Подивимося, як буде складатися ситуація з точки зору запасів, погода ще досить холодна, скільки їм буде потрібно закачувати. Поки відбирають з ПСГ, всі будуть рахувати пізніше», – сказав він.

При цьому Новак підкреслив, що не вважає цінову політику Росії стосовно України негнучкою.

«Зараз були досить гнучкі ціни з урахуванням знижок, які ми давали. З урахуванням зниження цін на нафту не можу сказати, що ціни не гнучкі», – сказав він.

Як відомо, 31 березня НАК «Нафтогаз України» заявив, що не планує відновлювати закупівлю газу у ВАТ «Газпром» з 1 квітня 2016 року, оскільки ціна газу, запропонована компанією на II квартал 2016 року, є вищою за пропозицію європейських постачальників «Нафтогазу».

Як повідомлялося, Росія скасувала знижку на газ, який Україна не купує вже 125 днів.

Як відомо, Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини