Вільне життя

У Тернополі навчатимуть на помічників депутатів

Для всіх небайдужих, а також тих, хто прагне змінити рідне місто, докласти зусиль до його розвитку, в Тернополі починає діяти новий безкоштовний освітній проект «Школа помічника депутата місцевої ради». Як з молодих та амбітних людей народжуватимуться дієві політики, розповів директор «Центру комунікаційних студій», депутат Тернопільської міської ради Назар Зелінка.

«Ми не робимо прив’язки до конкретної політичної сили, бо кожна молода людина має свої переконання, політичні погляди та вподобання», — наголосив співрозмовник.

Назар Зелінка розповідає, що такий проект у Тернополі та в області організовують уперше. Його метою є створення «Школи помічника депутата місцевої ради», пошук людей, які хочуть бути активно залучені до роботи органів місцевого самоврядування. «Насправді помічник депутата виконує левову частку роботи народного обранця, — каже Назар Зелінка. — Тому й виникла ідея навчити молодь основних принципів роботи депутата. Учнів закріплять до різного рівня рад під час навчального процесу. Загалом для участі було подано більше ста анкет».

За словами директора центру, при відборі анкет увагу зосереджували на тому, яким політичним течіям і політикам симпатизує людина, якими будуть перші кроки на посаді й чому саме учасник захотів стати помічником депутата. Всього планують набрати 25 учнів.

Координатор проекту Олег Грушицький каже: вони розробили програму для того, щоб кожен помічник отримав багаж знань, який допоможе йому працювати. «Школа розпочне свою роботу з теоретичного рівня. Це «Закон про місцеве самоврядування», обов’язки, повноваження депутатів, — продовжує Олег Грушицький. — Після цього розпочнеться практична частина — учні вивчатимуть роботу фракції, ознайомляться з функціями виконавчого апарату ради та всіма аспектами, які потрібно знати помічнику депутата. Звісно, для того, щоб було практичне підгрунтя, ми організовуватимемо зустрічі з керівниками області й міста, народними депутатами. Лекторами будуть представники від різних політичних сил. На фінал подарунком для учасників буде поїздка у Верховну Раду України. Це для того, щоб показати випускникам проекту можливий рівень зростання, те, чого вони можуть досягти в майбутньому».

Назар Зелінка додає: для учнів будуть моделювати певні політичні проблеми, тож вони будуть шукати і демонструвати можливі шляхи розв’язання. На одному з етапів усіх учасників школи відправлять на стажування до депутатів; тут учні отримуватимуть практичні завдання.

Галина НІЖЕНКО,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини