Вільне життя

Червень — грозовий, серпень — спекотний

Іван Луцик з Мильного Зборівського району знову завітав до редакції нашої газети із прогнозом погоди до кінця 2016-го. Його спроби передбачити, чим буде радувати чи засмучувати природа, майже завжди вдалі. А якщо виходить спрогнозувати не все достеменно, то пан Іван дуже переживає. І цього разу просив пробачення, що не вгадав з погодою в лютому. Тож, шановні читачі, не забуваймо: це лише прогноз, хоч і складений на основі ретельних спостережень за природою і не всім доступних знань. 

А тепер, власне, прогноз.

Квітень цього року, як ніколи, теплий, сонячний. Але не варто поспішати висаджувати у відкритий грунт рослини, привезені Колумбом з Америки. Будуть ще приморозки.

Травень хмарний, з проясненнями. Сонячних днів буде менше, ніж у квітні, дощики — слабенькі. В першій декаді ймовірні приморозки. Друга декада трохи тепліша, до +25°С. Вітер південно-східний з переходом на південно-західний.

Червень хмарний, дощовий, складний для тих, хто народився з 20 серпня по 1 грудня і від страху під час грози переховується ледь не в туалеті. Адже грози із громами та блискавицями будуть сильними, аж шибки бринітимуть: і перед заходом сонця, і після, і вночі. Вітер здебільшого південно-західний.

Липень буде трохи кращий: дрібні дощі і навіть тумани, спеки не передбачається. Вітер південно-західний з переходом на південно-східний.

У серпні сухо, спекотно, сонячно. Висока пожежна небезпека. Тож про всяк випадок варто всі бочки — тракторні, автомобільні — та різні дрібніші ємності тримати повними води. +35°С цього року не буде, але +32°С вірогідні.

Вересень сонячний, сухий, спекотний. Вітер південний, південно-західний.

У першій декаді жовтня сонячно, сухо, в другій — трохи хмарно, невеликі дощі. Третя декада сонячна, погідна.

Листопад погідний, багато сонячних днів.

— Як бачимо, погода порівняно з минулим століттям змінилася, — каже Іван Луцик. — Люди, народжені до 1950-го, пам’ятають: настала весна — отже, постійне тепло. Тепер весни холодні, а осені, навпаки, стали теплими.

Важко не погодитися зі сказаним. А ось чи правдивим виявиться цей прогноз народного синоптика, поживемо — побачимо.

Віра КАСІЯН

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини