Вільне життя

Чимдуж від… фінішу?!

Понад півтори сотні любителів бігу з десяти спортивних шкіл змагалися минулої суботи, 9 квітня, в тернопільському парку «Загребелля» за нагороди юнацького чемпіонату області з легкоатлетичного кросу. На різних дистанціях назвали лауреатів в трьох вікових групах. 

Не можна не зазначити, що після зміни організаторами умов визначення кращих у командному заліку кожний успішний виступ того чи іншого легкоатлета вагомо впливав на результат збірної, честь якої захищав. Тож, набравши найменшу кількість балів (43), чемпіонський титул заслужено вибороли підопічні Ігоря Чайки з ДЮСШ Тернопільського району. Серйозну конкуренцію тріумфаторам склали вихованці Володимира Небельського і Ольги Кутної із Зборівської ДЮСШ. Аби наздогнати переможців, їм не вистачило всього двох очок. А третіми до уявного фінішу добралися легкоатлети Збаразької ДЮСШ, якими опікується Ігор Патроник. Привітаймо і легкоатлетів Бережанської, Тернопільської обласної та Кременецької дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які теж зуміли потрапити до шістки лідерів юнацького чемпіонату.

Кращими ж серед ровесників у своїх вікових групах стали Ліана Мострянська з Бережан і Павло Телев’як із Збаража, Олександра Усенко з Шумська і Максим Куп’як з Тернопільського району, землячка останнього Ольга Славська і Олександр Мельник із Зборівщини.

Чемпіонат же області серед дорослих, як ніколи, розчарував. Передусім через надзвичайно малу кількість учасників. Дає свої перші «вагомі» результати впроваджувана на державному рівні «оптимізація» фізичної культури і спорту? Однозначно стверджувати не візьмуся. А ось місцевим владним чинам, які за оту «оптимізацію» останнім часом щодуху агітують, мабуть, уже час, не зволікаючи, дати громаді відповідь. І в старі, суціль «скомпрометовані» часи, і в перші десяток-півтора років незалежності для кожного району було би ганьбою не виставити команду на обласний крос. Нині ж спромоглися заявити свої збірні для участі в змаганнях тільки Тернопільський і Чортківський райони та обласний центр. Не так уже, мабуть, і важко запитати будь-кого із спеціалістів, аби переконатися, що «біжимо» в протилежному від фінішу напрямку.

Причому страждають насамперед спортсмени. Хоча би тому, що суддівська колегія навіть медалями і грамотами не змогла нагородити за чесно виконану роботу Ірину Масник та Ірину Бернацьку з Тернопільського району. Адже на старт об’єднаного забігу жінок і юніорок вийшли лише три учасниці. На щастя, юніори і чоловіки, забіги яких назбирали трохи більшу кількість претендентів, заслужені нагороди отримали. Перемогли Володимир Федьків з Тернопільського району і Назарій Даньків з обласного центру.

Наостанок же, звісно, привітаймо так само з перемогою легкоатлетів Тернопільського району. Як і двох інших лауреатів із двох інших збірних — команди Тернополя і Чортківського районів.

Фото автора   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини