Вільне життя

Чи залежить сплата податку від місцезнаходження?

Підприємство у 2016 році зареєстроване як платник податків у м. Кременець, але його фактичне місцезнаходження – у Тернополі. До якого бюджету потрібно перераховувати податок на доходи фізичних осіб?

Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено статтею 168 Податкового кодексу, відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу.

Статтею 64 даного Кодексу визначено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Окрім того, відповідно до підпункту 168.4.4 пункту 168 статті 168 Податкового кодексу, юридична особа за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачують (перераховують) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в установленому Бюджетним кодексом порядку, розділяють зазначені кошти згідно з нормативами, визначеними цим Кодексом, та спрямовують такі розділені суми до відповідних бюджетів.

Таким чином, якщо юридична особа – підприємство зареєстроване у м. Кременець, тобто в іншому місці, ніж її місцезнаходження – податок на доходи фізичних осіб сплачується до відповідного бюджету в м. Тернополі, а саме, за місцезнаходженням даного підприємства.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини