Вільне життя

Чому тернопільська молодь виїжджає за кордон?

«Хочу якнайшвидше виїхати за кордон», «А що тут робити? Хіба в Україні є перспективи?», «Наступного року їду на заробітки» – досить часто такі розмови можна почути чи то в громадському транспорті, чи університеті або ж просто на вулиці.

Що найгірше – виїзд з України найбільше планує молодь. Хтось не лише говорить, а й таки їде. Молода тернополянка Марія Чемерис теж нещодавно виїхала за кордон.

З нею спілкуємося про те, як живеться молодим українцям поза межами рідної держави.

– Як давно ти виїхала за кордон і куди?

– Не хочу, щоб звучало «виїхала». Я не втекла з України. Просто взяла участь в програмі Au-Pair. Це програма для вивчення культури та мови іноземної країни. В моєму випадку – це Німеччина. Тут вже півроку, від жовтня 2015-го, перебуваю наразі в Баварії.

– Яка була спершу ціль поїздки?

 – Планувала вдосконалити мову, познайомитися з побутом, традиціями і культурою Німеччини.

– Ти налаштована повернутись в Україну чи хочеш залишитись за кордоном?

– Чесно кажучи, ще не знаю. Розмірковую над тим, щоби залишитися тут.

– Тут більша перспектива?

– В кожного в житті свої перспективи, які не залежать від місця проживання. Так, економічна ситуація Німеччини стабільна, роботу також ніби кожен може знайти. Але чи це найважливіше в житті – мати добру роботу з хорошою заробітною платою? Можна ледь зводити кінці з кінцями, займаючись «сродною працею» та ще й в оточенні близьких людей.

– Як тут живеться молодим людям? Яка різниця в шансах між Україною та Німеччиною?

– Відчутно відрізняється освіта. Особливо дивує німців те, що ми в 22 вже отримуємо диплом спеціаліста чи магістра, вони ж у цей час тільки починають навчання. Та й не всі вчаться в університетах, лише ті, в кого хороші оцінки і знання. Популярні тут училища та професійні коледжі.

– На твою думку, чому зараз багато молоді виїжджає за кордон?

– Вона шукає щось нове, чуже, адже чуже завжди здається кращим. Я не думаю, що це погано. Важливо, щоб молодь поверталася збагаченою не матеріально. Зрештою, можна приїхати додому через роки. Тоді люди, які тривалий час жили в країнах з хорошою економікою, будуть намагатися розвивати й свою країну.

– Що можеш порадити тим, у кого виникає питання «їхати чи не їхати за кордон»?

– Обов’язково їхати й не боятися. Пізнати нову країну завжди цікаво та корисно. Це гарна нагода перейняти досвід, який можна використовувати з користю вдома.

Спілкувалася Леся ЯСНІЦЬКА,

студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини