Вільне життя

Шановні громадяни!

Відділ внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що останнім часом в обласному центрі та районах області набули неопоодинокого характеру спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

Зловмисники телефонують посадовим особам суб’єктів господарювання, й представляючись службовими особами Головного управління ДФС в області, його територіальних органів чи їх довіреними особами, – шахрайським методом вимагають готівкові грошові кошти для залагодження так званих перевірок, надання матеріальної допомоги чи на інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце в обласному центі, деяких районах області у минулому році та неодноразово вже є й у цьому році. Зокрема, так звана діяльність шахраїв активізувалась у березні поточного року.

Схем декілька:

  • Скажімо, від імені службових осіб ГУ вимагали надати матеріальну допомогу на нагальні потреби, пов’язаними із прийомом «гостей з Києва» (перерахувати грошові кошти на конкретний, вказаний ними, банківський рахунок), у власників закладів громадського харчування «просили» нагодувати «перевіряючи із Києва», – а потім терміново поповнити рахунки мобільного зв’язку на кілька тисяч гривень, «позичити» певну суму грошей для «залагодження питання щодо прийому комісії з ДФС України».
  • Або ж, суб’єкту підприємницької діяльності, від імені невідомої особи поступила вказівка, терміново зателефонувати до начальника податкового органу з метою вирішення «певних питань» та надавався номер мобільного телефону підставної особи.

Так, 29.03.2016 року, невстановлена особа-зловмисник, від імені одного із службових осіб тернопільської ОДПІ, телефонувала з номеру 066-052-70-23 суб’єктам господарювання міста Тернополя та наполегливо повідомляла про необхідність надання матеріальної допомоги, пов’язаної із прийомом «перевіряючи з Києва», яку необхідно буде перерахувати на вказаний нею картковий рахунок. В протилежному випадку, до СГД будуть застосовані «репресивні контрольно-перевірочні заходи». Як вдалося встановити – дзвінок із зазначеного номера телефону здійснювався з територій Луганської області.

Здебільшого, така схема виманювання грошей багатьом відома й посадові особи СГД чи підприємці одразу ж звертаються до керівників податкових чи правоохоронних органів безпосередньо. Проте, бувають випадки, коли грошові кошти все ж таки перераховуються зловмисникам на зазначені ними рахунки.

Як правило, діють аферисти через посередників. Переважно, цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему, виконують лише функцію отримання та передачі грошей, стаючи співучасниками злочинних дій.

Зважаючи на зазначені інциденти інформуємо, що службові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області, його територіальних органів та Тернопільської митниці ДФС – жодних вказівок збирати гроші від свого імені, чи від імені довірених осіб не давали й давати не можуть.

Наполегливо радимо бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям.

Тому, звертаємось до небайдужих громадян та суб’єктів підприємницької діяльності Тернопільщини, із будь якою відомою інформацією по кожному вищенаведеному факту неправомірних дій – негайно звертатись до місцевих органів національної поліції, або ж особисто звертатись у відділ внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, телефон: 43-46-38, мобільний телефон: 098-992-42-82.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини