Вільне життя

Щоб у школі — як удома

Вирішив поділитися деякими згадками про свою півстолітню педагогічну працю із читачами газети. Подумалося, може, комусь із них, зокрема, молодим вчителям мої ідеї та новинки, які впроваджував у життя разом із колегами, стануть у нагоді.

Наприклад, для більш зручного орієнтування у самовихованні учнів я розмістив найголовніші духовні начала у вигляді «Семи сходинок до храму». Кожна сходинка демонструє, що ти піднімаєшся до вищого духовного світу. Тож учням принагідно з вивченням шкільних предметів, де це можливо і доцільно, педагоги пояснювали, що таке совість, честь, гідність.

Про «Сім сходинок до храму» я розповідав учням Дзвиняцької, Заліщицької, Торської, Товстенської, Касперівської та інших шкіл. Діти зацікавилися тим, як можна розпізнавати в собі якості й риси людини, християнина, громадянина і патріота. Через це розкривається багатогранність учнівської особистості, її відповідальність перед суспільством.

Школа нерідко накладає на вихованців великі навантаження, з якими не кожен з учнів може справитися. Тому зароджується відчуженість до навчання і школи. Щоб цього не траплялося, я порадив класним керівникам проводити захід «У школі, як вдома».

У класній кімнаті створюється атмосфера, схожа на домашню. Учні наперед готують удома смачні запіканки і приносять до спільного столу. Пишуть вірші і зачитують у класі, проводять цікаві ігри. Попри те, педагог обов’язково повинен визначити тему заходу і час проведення його. Наприклад, тема «Що ми знаємо про совість, честь і гідність людини» або «Поговоримо про хороші справи у селі, школі, класі». Такі дійства зближують дім і школу.

На довгі роки прописався громадський клуб «Від щирого серця». Я надавав слово учасникові клубу, і він зачитував свій нарис про кращу людину села в її присутності. Змістовні розповіді складали педагоги Віра Боднар, Іван Боднар, Любов Юзвенко, Віра Чубата, Марія Білоконь. Героїв вечора обирали серед людей, які любили свою працю, гарно виховували своїх дітей, чесно виконували громадянські обов’язки.

Ще варто згадати про педагогічний клуб «Пошук», який я створив у районі. На його засіданнях обговорювали ефективні методи роботи вчителів-новаторів.

Іван ГРЕЧКО,
вчитель-пенсіонер.

с. Синьків Заліщицького району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини