Вільне життя

Якби знав, то не крав

Пам’ятаєте, як я вам розповідав про одного дядька, який дзюрки робив на ногах качкам, аби «добрі» сусіди не крали? Ото як прийшли ввечері птахи домів, дядько придивився, же бракує десятка. Узяв жінку та й подалися до їдної можливої «позичальниці».

Прийшов і каже: «Дай я сі подивлю на качки і заберу свої». Вона вигнала всі на подвір’я із загороди, божиться, же не крала. А він до неї: «Зара я собі свої відкину, а твоїх навіть чіпати не буду». І по одній хап-хап та й за браму. Баба аж рота роззявила. «Йой, — каже, — якби була знала, же то твої, то би не рухала». І що хлопові будеш доказувати?

Жеби кишка не була тонка захищатися, то я вам пораджу рецепта смаколика, який надіслала мені пані Марія Коваль з Олієва, що на Зборівщині, ─ торта «Асорті».

Для тіста збиваємо три жовтки із півшклянкою цукру, січемо пачку маргарини, вливаємо п’ять столових лижок сметани, всипаємо пачку порошку до печива і три шклянки муки. Місимо, ділимо на шість частин: три більші і три менші. Теперка будемо пекти потрошка. Беремо їдну частину тіста більшу і їдну меншу. На більшу, яку виставляємо на змащену бляшку, викладаємо півкіля дрібно порізаних яблук, посипаємо їх зеленою галяреткою, а зверху тремо меншу частину тіста. Печемо, пробуючи сірничком. Друга частина нашого торта рихтується так: на більшу частину тіста викладаємо півлітра вишень, віддушених, без соку, аби закальцю потім не було. Тоди тре посипати ягоди червоною галяреткою і натерти меншою паляницею. Спекти. Третій коржик таким же робом начиняємо склянкою меленого маку, змішаного зі збитими трома білками і п’ятьма столовими лижками цукру. Потім рихтуємо масу чи то масляну, а чи сметанну, і нею перемащуємо печені коржі.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи  ПЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини