Вільне життя

Як батькам навчитися розуміти дітей

Тернопільська обласна бібліотека для дітей запросила всіх, хто цікавиться дитячою психологією, на семінар «Дитячі кризи дошкільного дитинства: зрозуміти та подолати». Його провела дитячий психолог вищої категорії, керівник Радивилівської районної громадської організації «Психолого-логопедичного центру «Ефектус» Світлана Гришечкіна.

Семінар присвятили темі вікових дитячих криз, віковим закономірностям у психічному та психосексуальному розвитку дітей. Світлана Романівна відповіла на питання батьків та журналістів

Психолога каже – нині батьки часто звертаються з питанням виховання дітей та підлітків. «Як кажуть батьки: «…діти стали неслухняні, ми такими не були, в наш час з дітьми не було проблем…», – зауважила гостя. – Також із проблемами, пов’язаними з психічним розвитком дітей і затримкою мовного розвитку. Нас турбує збільшення випадків розладів аутичного спектру. За даними статистики, у 60-70 роках минулого століття аутизм діагностували у 1 дитини з 10 тисяч. Нині – це 1 з 88. Це, правда, статистика США, та в Україні ситуація не менш тривожна».

Експерт каже – часто батьки самі намагаються шукати вихід зі складних ситуацій, однак опинившись наодинці з проблемою, не можуть дати собі раду.

Світлана Гришечкіна наголосила – нині необхідно розширювати мережу закладів, що займаються поширенням психологічної просвіти та знань серед населення. «Тернополяни нам розповідають, що в місті не вистачає центрів, які спеціалізувалися б на наданні безкоштовних консультацій та кваліфікованої допомоги не лише батькам із досвідом, а й молодим сім’ям, які планують дітей, – каже психолог. – Найбільше працювати треба з молоддю. Також навчати потрібно матерів ще в період вагітності. Скільки помилок можуть уникнути молоді батьки, коли знатимуть з перших днів, яку методику виховання краще обрати, як знайти підхід до дитини, як допомогти їй подолати вікові кризи».

Анна СЕМЕНКІВ,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини