Вільне життя

Як не стати «живими товаром»

На запрошення Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки представники громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» провели просвітницький захід. Темою круглого столу стала проблема торгівлі людьми, яка з кожним роком все більше закріплюється в українському суспільстві.

Після вступного слова, окреслення завдань заходу працівниками бібліотеки, доповідачем виступила керівник громадської організації, тренер національної тренерської мережі «Ла Страда-Україна», кандидат юридичних наук Олександра Гриньків. Говорили про причини та наслідки проблематики сучасного рабства, а також як не стати жертвою торгівлі людьми.

За словами Олександри Гриньків, работоргівля у світі процвітає. Цей злочин має багато назв: «біле рабство», торгівля людьми, контрабанда людьми. У нашій державі поштовхом до розвитку цього явища є складна економічна ситуація, безробіття, недосконалість законодавства та низька правова обізнаність громадян. Саме ці причини «годують» работорговців.

За оцінками експертів, щорічно 1-2 мільйони людей стають «живим товаром» та віддають своє здоров’я і життя. Здебільшого серед жертв рабства — люди, які шукають кращого життя, зокрема їдуть на роботу або навчання за кордон.

— Торік у Тернополі викрили групу, яка переправляла на роботу людей до Російської Федерації. Там вони працювали 12-14 годин на добу та не отримували за це грошей, працювали за їжу», — розповіла юрист ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Алла Менько.

Тож перед тим, як їхати у невідому вам країну і підписувати незрозумілі документи, експерти радять дослухатися до порад, які допоможуть вберегтися від небажаної участі у «рабстві».

Олександра Гриньків запропонуала перелік таких порад:

  1. Перед тим, як виїхати за кордон, ви повинні зробити копії усіх документів. Бажано, щоб вони були на тонкому аркуші паперу та лежали у потаємній кишені, про яку ніхто не знає та не зможе здогадатися.
  2. Залишіть координати своїм родичам чи друзям, яким довіряєте, для того, щоб у разі потреби вони знали, де вас шукати.
  3. Придумайте кодове слово, яке зможе вказати вашим родичам чи друзям, що ви в небезпеці.
  4. Вивчіть все про іноземну країну, куди ви відправляєтеся: закони, мову, запам’ятайте номери телефонів консульства.
  5. Майте на увазі, що всі українські фірми, які співпрацюють з іноземними, повинні надавати договір рідною та зрозумілою для вас мовою. Також у договорі повинна міститись інформація про кількість робочих годин, грошовий еквівалент оплати, соціальний пакет, тощо.

Перед тим, як відправитися на роботу чи навчання в іншу країну, зважте всі «за» і «проти» при прийнятті такого рішення.

Анастасія ГРИЦИШИН,

студентки ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини