Вільне життя

Як не стати «живим товаром»?

На запрошення Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки представники громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» провели просвітницький захід. Темою круглого столу була проблема торгівлі людьми, яка з кожним роком стає все гострішою для тих, хто виїжджає за кордон.  

Після вступного слова, окреслення завдань заходу працівниками бібліотеки, про причини та наслідки проблематики сучасного рабства розповіла керівник громадської організації, тренер національної тренерської мережі «Ла Страда-Україна», кандидат юридичних наук Олександра Гриньків.

За словами пані Олександри, работоргівля у світі процвітає. Цей злочин має багато назв: «біле раб–ство», торгівля людьми, контрабанда людьми. У нашій державі поштовхом до розвитку цього ганебного явища є складна економічна ситуація, безробіття, недосконалість законодавства та низька правова обізнаність громадян. Саме ці причини «годують» работорговців.

За оцінками експертів, щорічно один-два мільйони людей стають «живим товаром» та ризикують своїм здоров’ям і навіть життям. Здебільшого серед жертв рабства — люди, які шукають кращого життя, зокрема їдуть на роботу або навчання за кордон.

— Торік у Тернополі викрили групу, яка переправляла на роботу людей до Російської Федерації. Там вони працювали по 12—14 годин на добу й не отримували за це грошей, працювали за їжу, — розповіла юрист ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Алла Менько.

Перед тим, як їхати у невідому вам країну і підписувати незрозумілі документи, експерти радять дослухатися до порад, які допоможуть вберегтися від потрапляння в «рабство». Олександра Гриньків озвучила їхній перелік.

  1. Перш ніж виїхати за кордон, ви повинні зробити копії всіх документів. Бажано, щоб вони були на тонкому аркуші паперу та лежали у потаємній кишені, про яку ніхто не знає і не зможе здогадатися.
  2. Залишіть координати своїм родичам чи друзям, яким довіряєте, для того, щоб у разі потреби вони знали, де вас шукати.
  3. Придумайте кодове слово, яке зможе вказати вашим родичам чи друзям, що ви в небезпеці.
  4. Вивчіть усе про іноземну країну, куди ви відправляєтеся: закони, мову, запам’ятайте номери телефонів консульства.
  5. Майте на увазі, що всі українські фірми, які співпрацюють з іноземними, повинні надавати договір рідною та зрозумілою для вас мовою. Також у договорі повинна міститись інформація про кількість робочих годин, грошовий еквівалент оплати, соціальний пакет тощо.

Перед тим як відправитися на роботу чи навчання в іншу країну, зважте всі «за» і «проти» при ухваленні такого рішення.

Анастасія ГРИЦИШИН,
студентка ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини