Вільне життя

Як я свою книгу «буккросила»

Все частіше можна побачити, як молодь із гарячими напоями, а дехто вирішує розпочати сезон ласування морозивом, розміщується на лавках у скверах і парках. Я вирішила не пасти задніх і теж подалася на «кавову прогулянку».

Лесь встигла її розпочати, як мій погляд привернула книга, яку хтось залишив на лавці в парку. Я подумала, що її власник повернеться, тож вирішила примоститися і погортати книгу. Не змогла не зауважити, що на ній виявилася наліпка й текст, ознайомившись із яким, мені все стало зрозуміло.

Буккроссинг – хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Це процес «звільнення» книг.

Людина, прочитавши книгу, залишає («відпускає») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший міг її знайти і прочитати. Згодом новий власник, у свою чергу, повинен повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.

Прочитавши книгу, я її знов «відпустила», але перед тим відмітила її на сайті, щоб можна було відслідкувати весь маршрут. Та на цьому не зупинилась. Я захотіла поділитись власною книгою з випадковими читачами.

Необхідну для такого кроку інформацію я знайшла на сайті «Буккросинг Україна». Зареєструвала книгу на сайті, там же роздрукувала спеціальну наліпку і заповнила її необхідними даними. Код книги, який я їй присвоїла, допоможе мені відслідковувати її маршрут. Після цього мій подарунок іншим читачам був готовий до «вільного плавання».

Для тих, хто не любить такого «екстриму» щодо власних книг, є ще один варіант, а саме «Безпечні полиці». Це сителажі в бібліотеках і громадських закладах, де можна виміняти свою книгу на «звільнену». В Тернополі є шість таких безпечних полиць в різних частинах міста.

Не упустіть можливість взяти участь у цій захопливій пригоді. Нехай вашу наступну книгу обере для вас доля.

Тетяна ДАХНОВСЬКА,

студентка ІV курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини