Вільне життя

Іменні стипендії: кому, за що, на скільки

Нещодавно в Тернопільській міській раді затвердили проект про запровадження іменних стипендій для учнів загальноосвітніх закладів Тернополя. Як з’явилась така ідея, хто і коли отримає винагороду за успішність?

Про це розповів ініціатор ідеї, голова комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Тернопільської міськради Володимир Місько.

– Володимире Володимировичу, як з’явилась ідея запровадження стипендій для учнів загальноосвітніх закладів Тернополя?

– Ідея ця не нова, вона була продумана в Тернопільському національному педагогічному університеті, де запровадили іменні стипендії – стипендії імені відомих особистостей, відомих постатей в історії. Вона добре зарекомендувала себе у студентському середовищі. Чому б не зробити щось схоже і не вмотивувати підростаюче покоління, не дати додаткового поштовху для розвитку тернопільських учнів? На мій погляд, це добрий «подразник» і поштовх до нових знань.

– Коли стартує програма і хто долучився до її запровадження?

– На засіданні постійної депутатської комісії з питань освіти і науки ми це обговорювали та вирішили, що необхідно відзначати не лише вчителів, а ще одних учасників навчального процесу – учнів. Моя увага була зосереджена на тому, аби знайти якісь додаткові мотиватори для учнівської молоді. Програма стартує з 1 вересня. Зараз ми перебуваємо на стадії визначення конкурсної комісії, яка буде відбирати претендентів.

– Як визначатимуть кращих серед кращих?

– Розуміємо, що треба зробити фахову конкурсну комісію з максимально професійних та незаангажованих людей, із тих, хто зможе приймати рішення та в об’єктивності яких не виникатиме сумнівів. Адже одразу після запровадження цієї ідеї та ухвалення її на сесії звучали думки, що стипендії знову отримуватимуть чиїсь діти. Це зайве, адже немає жодної зацікавленості в тому, аби її отримував хтось зі своїх. Я особисто докладу всіх зусиль, щоб цей конкурс був максимально прозорим.

– Чи на всі навчальні заклади поширюватиметься програма?

– На всі. Будь-хто зможе взяти участь у конкурсі, подати документи, якщо він відповідає тим критеріям, які прописані в положенні.

– В честь кого називали галузеві стипендії?

– Усі стипендії названі іменами відомих тернопільських діячів. Так, стипендія в галузі мовознавства (українська мова) присвячена імені українського вченого, доцента, завідувача кафедри українського і загального мовознавства ТНПУ Дмитра Бучка; в галузі історії та краєзнавства – українському археологу, мистецтвознавцю, історику з Тернопільщини Ігорю Гереті. Паралельно зі стипендією існує також премія. Це дві різні речі і їх не варто плутати. За «одномоментні» досягнення, наприклад, перемогу в олімпіаді, конкурсі, кожен учень претендує на те, щоб отримати премію, а стипендія передбачена на 9 місяців за високі досягнення у навчанні, спорті, мистецтві.

– Як працівники освіти поставились до такої ініціативи і чи одразу прийняли її?

– Коли комусь щось пропонують, це завжди схвалюється «на ура». Дуже важливо налагодити такий механізм, відпрацювати. Щоб справді не було зайвих розмов, щоб лише найкращі учні отримували стипендії, які стали би іміджевою річчю не тільки для стипендіатів, а й для школи.

– Чи були проблеми при затвердженні програми?

– Суттєвих – ні. Хіба що технічні. Виникло питання, з якого віку учні можуть брати участь у програмі. Ми орієнтувались на практику інших міст і прийшли до думки, що таку змогу матимуть учні 7-11 класів. Під час апробації програми можемо внести необхідні корективи, адже вона не прийнята остаточно і може зазнавати змін. Практика покаже її слабкі та сильні сторони.

Спілкувалася Зоряна МУРАШКА,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В.Гнатюка.

Фото Віри ПЕРУН

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини