Вільне життя

Іноземцям Україна цікава

Для викладачів української мови як іноземної (адже в Тернополі і в медичному, і в технічному, і в економічному університетах навчаються громадяни інших країн) є надзвичайно важливим працювати так, аби представники інших національностей нею оволоділи. Можливо, не одразу на глибинному рівні, але, насамперед на рівні поваги до України-держави та її жителів, дізналися важливі віхи історії українців, її визначних особистостей, а також шанували наші звичаї, традиції та відчували велич духовності й культури України.

Саме з такою метою на факультеті по роботі з іноземними студентами (декан Б. П. Ковалюк) та на підготовчому відділенні ФРІ Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, окрім навчання та спілкування з іноземцями в аудиторіях і через Інтернет, організовують різноманітні навчально-пізнавальні заходи поза межами навчального закладу.

09

Так, у першому семестрі цього року студенти з Пакистану, Іраку, Гвінеї, Конго, Демократичної Республіки Конго, Замбії, Арабської Республіки Єгипет, Анголи, Марокко, Йорданії, Гани, Еритреї побували на виставі «Гуцулка Ксеня» в академічному драмтеатрі ім. Т. Г. Шевченка й на концерті «Борітеся — поборете!..» з нагоди 202-ї річниці від дня народження Кобзаря в Тернопільській обласній філармонії. Хлопці та дівчата також взяли участь у заходах, присвячених 145-річчю від дня народження Лесі Українки в ЗОШ №28, де під гітару співали українською та рідними мовами. А на зустрічі з учнями ЗОШ №28 (директор Л. А. Вавринів, вчителі Н. Н. Мельничук, О. М. Пюрко), іноземці ознайомились зі шкільною світлицею, де зібрані старожитності з усіх куточків Тернопільської області.

08

На черговій зустрічі зі студентами кооперативного торговельно-економічного коледжу (викладачка М. М. Процик) для наших підопічних провели віртуальну екскурсію Файним містом «20 кроків, щоб закохатися в Тернопіль», представили спеціальності коледжу, провели майстер-клас з виконання декоративного панно та оригамі. Також гостям влаштували екскурсію коледжом: продемонстрували артмайстерні, бібліотеку, музей виробів і картин студентів коледжу, спортзал, у якому вони зіграли в баскетбол з українськими юнаками. Разом з ансамблем «Ліра» студенти-іноземці виконали пісню «Повіяв вітер степовий…», а також українською розповіли про себе, свої країни, родини.

02

Яскравими враженнями запам’яталося і відзначення дня народження слухача підготовчого відділення, талановитого гітариста Екаявхе Джошуа з Нігерії, в одному з ресторанів міста, де всі куштували українські страви. На свято були запрошені іноземці з медичного та економічного університетів. Також студенти-християни та викладачі взяли участь у Великодній літургії в римо-католицькій церкві Воскресіння Господнього.

03

Щотижня для іноземців ТНТУ ім. І. Пулюя проводяться короткі практичні заняття в супермаркетах, у магазині фабрики «Тера», на ринку, в банках, в аптеках, у музеях. Вони також охоче долучилися до проекту «Навчально-пізнавальна затишна аудиторія». До вподоби їм і подорожі Україною. Також студенти ознайомилися із місцевими тернопільськими фотовиставками «Історія війни за незалежність на Донбасі» та «Небесна сотня».

10

Усе це переконливо свідчить, що студентам-іноземцям подобаються такі форми організації навчального процесу, коли викладачі проводять з ними частину занять з вивчення української мови поза аудиторіями в неформальному середовищі. Нерідко вони самі пропонують, що б хотіли відвідати, побачити, з нетерпінням чекають цього. Іноземні громадяни почувають себе вільно серед однолітків та людей інших вікових категорій у студентському місті Тернополі, виявляють зацікавлення та потребу до спілкування українською мовою, інтерес до вивчення української культури.

Наталія КАРА,

викладач кафедри українознавства та іноземних мов

факультету по роботі з іноземними студентами

ТНТУ ім. І. Пулюя.

Фото з архіву викладача

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини