Вільне життя

І в змаганнях узяв участь, і в парламентських слуханнях

У спортивному комплексі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбулися чемпіонат України з гирьового спорту в поштовху за довгим циклом і Кубок пам’яті засновника цього виду спорту в країні Є. Ф. Гарнич-Гарницького. Всі шестеро наших земляків, які взяли участь у змаганнях, повернулися додому з нагородами. 

Порадіймо передусім за вихованця Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Романа Порохняка з Шилів Збаразького району. Для того, аби вчетверте стати переможцем вітчизняного чемпіонату в цій вправі серед атлетів, чия вага не перевищує 65 кілограмів, підопічний заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу Петра Багрія вперше підкорив норматив майстра спорту — 45 підйомів двох гир вагою 32 кілограми кожна. Звісно, що і вищі відзнаки традиційного кубка дісталися саме йому.

Не засмутив свого наставника Віталія Гуголя також земляк чемпіона Роман Баланюк. Вихованець Збаразької ДЮСШ виборов титул віце-чемпіона в турнірі юніорів. У протистоянні ж дорослих у нього вже четвертий результат.

А переможну ходу тернопільських атлетів продовжив підопічний іншого уславленого богатиря сільського товариства, заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу Зіновія Кульчицького Сергій Сусь. Аналогічного з Романом успіху домігся у ваговій категорії до 90 кілограмів — завоював і чемпіонський титул, і вищу відзнаку кубка. А серед найважчих атлетів екс-чемпіон світу Роман Сіправський, яким теж опікується Зіновій Кульчицький, удостоєний срібної медалі кубкового турніру. Натомість у чемпіонаті посів четверте місце.

Нарешті тріумфатором чемпіонату України серед ветеранів уже вкотре став сам Петро Багрій. Титул переможця у ваговій категорії до 90 кілограмів серед атлетів віком 55—59 років виборов з абсолютно кращим результатом для всіх вікових груп від сорока до шістдесяти років — 94 підйоми двох гир вагою по 24 кілограми. А в цій же віковій групі, але серед найважчих атлетів другий результат показав Сергій Боднарчук.

Під час змагань гирьовиків у столиці нашої держави відбулися парламентські слухання на тему «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту України в умовах децентралізації влади». Голова обласного осередку Петро Багрій узяв у них участь разом із президентом Федерації гирьового спорту України Юрієм Щербиною. Народні депутати України і працівники та активісти галузі фізичної культури і спорту вели дискусію з широкого кола питань. Насамперед — про розподіл фінансування спорту між державою, місцевою владою і меценатами. Без прийняття Закону України про меценатство балансу навряд чи вдасться досягнути.

IMG_6585

Прозвучали також виступи про необхідність негайного відновлення існуючих спортивних споруд і побудову нових, фінансування конкретної людини в спорті, а не структур, збільшення уроків фізкультури в загальноосвітніх школах і негайне їх повернення до вищих навчальних закладів. Присутні не могли також не згадати про недостатнє фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, байдужість держави до підтримки масових занять спортом, особливо в сільській місцевості. А ще висловили чималу порцію критики за невиконання нею обіцянок перед відомими спортсменами, які домоглися вагомих успіхів.

Від Тернопільського осередку федерації Петро Багрій висловив три пропозиції: створити в кожному районі базові центри спортивного вдосконалення; відновити заняття з фізкультури у вищих навчальних закладах; у кожному загальноосвітньому навчальному закладі запровадити посаду викладача-реабілітолога з обладнанням спеціальних кімнат для корекції осанки учнів і надання відповідних практичних консультацій.

Міністр молоді і спорту Ігор Жданов запевнив, що всі зауваження і пропозиції систематизують і внесуть до парламенту для прийняття відповідних законів. Залишається хіба дочекатися того часу, коли пани не тільки «скажуть», але і «дадуть» давно очікуваного всіма «кожуха».

На фото: гирьовики з Тернопільщини після церемонії нагородження; президент Федерації гирьового спорту України Юрій ЩЕРБИНА і голова Тернопільського осередку федерації Петро БАГРІЙ (справа) в кулуарах Верховної Ради України.

Фото з архіву П. БАГРІЯ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини