Вільне життя

І попрацювали, і відпочили

Працівники Борщівського районного відділу культури, краєзнавчого музею, Більче-Золотецької сільської ради взяли участь в еколого-туристичній експедиції до музею-печери трипільської культури «Вертеба», що у Більче-Золотому.

Весна покликала до спільної праці очищення території печери, яка, на жаль, регулярно засмічується жителями села. Тому гуртом рятували від сміття цю унікальну пам’ятку державного значення. Начальник відділу культури Борщівської райдержадміністрації Ольга Журавінська, директор краєзнавчого музею Михайло Сохацький, голова сільської ради Більче-Золотого Галина Огородник вийшли зі своїми працівниками на спільну толоку.

Місцевість поблизу печери здавна слугувала людям за смітник. Не зупиняє жителів села те, що засмічують вони відому в світі печеру, до якої не припиняється потік туристів. Галина Огородник уже не одну толоку організувала в селі, багато чого вдалося досягнути. Наприклад, почистити парк, русла річки, капітально прибрати центральні вулиці. А тепер взялися всі разом облагородити територію поблизу печери.

Такі екологічні експедиції, за словами Ольги Журавінської, будуть проходити регулярно на історично-туристичних об’єктах Борщівського району. Незабаром планують поїздку до замків у Висічці, Кудринцях, Скалі-Подільській.

— Це дуже добрий почин, адже він привертає увагу до чистоти довкілля, збереження в належному стані наших замків, печер та інших культурних об’єктів, — розповідає Ольга Михайлівна. — Потрібно ще поприбирати від сміття дороги, які ведуть до них — це теж у наших планах. Зрештою, ми робимо корисну справу, адже поєднуємо корисне й пізнавальне. Учасники нашої толоки мають змогу ознайомитись з історією виникнення тієї чи іншої пам’ятки архітектури.

Після закінчення прибирання директор музею Михайло Сохацький запросив усіх на екскурсію в печеру-музей трипільської культури «Вертеба». Історик розповів надзвичайно цікаву історію її відкриття, а також повідомив, що готують чергову експозицію в одному із залів.

Ірина МАДЗІЙ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини