Вільне життя

Місіонери на весіллі

39765-1u

«А эта свадьба, свадьба, свадьба пела и плясала, / И крылья эту свадьбу вдаль несли, / Широкой этой свадьбе было места мало, / И неба было мало, и земли».

Де таке весілля буяло — в цілковитій відповідності з давнім хітом? А в Луганську це діялося, тамтешній бойовик на прізвисько «Бабай» дочку заміж видавав. Ще торік у червні видав. Сьогодні не було б причини про це згадувати, та от на весілля тоді завітали… спостерігачі ОБСЄ і потрапили в кадр фотоапарата. А світлини опинилися в Інтернеті.

Скільки прийшло, хто саме — сьогодні ніде не вказується. Були запрошені чи «запорожцями» придибали — також невідомо. Нещодавно ЗМІ поширили доволі загадкове повідомлення: «Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ шкодує про цей інцидент. Хоча спостерігачі не відвідували весілля як таке, фото чітко вказує на помилкове рішення з їхнього боку». Що означає — «не відвідували як таке»? Збоку стояли? Тільки привітали молодих і пішли? Цього не знаємо.

Від минулого літа в ОБСЄ перевіряли обнародуваний факт і ось тепер ужили заходів. «Ці спостерігачі більше не працюють у місії», — таке повідомлення обійшло ЗМІ. Суворо, але правильно. Адже місія в спостерігачів така, що вони повинні бути однаково віддалені від усіх учасників конфлікту й давати об’єктивну інформацію. А як її дати в такій, наприклад, ситуації. Ось, скажімо, побачили вони, що «Бабай», наперекір Мінським домовленостям, з якоїсь «дури» в сторону українських позицій гатить. Тільки-но зібралися зафіксувати цей факт і донести до свого керівництва, як бойовик каже їм: мовляв, люди добрі, ви ж на весіллі моєї дочки пили-гуляли (чи тільки зайшли — не має значення). То ж не пасує тепер мене отак бештати. І що тоді робили б місіонери? З одного боку — обов’язок, з другого — приємна згадка… Хоч розірвися.

А нові представники місії на весіллі не гуляли, жодному бойовикові нічим не зобов’язані. Їм свій обов’язок виконати ніщо не заважає.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини