Вільне життя

П’ятнадцять жителів Тернопілля — мільйонери

10547-1_large

«Гаряча» лінія на тему «Кампанія декларування доходів громадян-2016» відбулася нещодавно в головному управлінні державної фіскальної служби в області. На запитання відповідав начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС в області Володимир БРУДКО. 

— У 2016 році останній день подання річної декларації про майновий стан та доходи припадає на 30 квітня, суботу. А це вихідний. Яка дата буде останнім днем строку подання декларації?

— Враховуючи норми Податкового кодексу України, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим. Таким чином, останнім днем строку подання декларації буде четверте травня 2016 року.

— Хто в 2016-му обов’язково має подати таку декларацію?

— Це ті громадяни, які протягом 2015 року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, але не є звільненими від оподаткування; іноземні доходи; доходи від двох або більше податкових агентів одночасно, й при цьому загальна річна сума доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2015 рік, перевищила 146 160 гривень.

— А чи треба подавати таку річну податкову декларацію підприємцеві, який є платником єдиного податку, однак отримував доходи як громадянин?

— Так, треба. Якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від здійснення підприємницької діяльності, вони оподатковуються за загальними правилами, встановленими для платників податку — громадян. Отже, в разі отримання підприємцем — платником єдиного податку доходу як громадянином йому, крім податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця, необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до першого травня 2016 року та самостійно до першого серпня цього ж року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в такій податковій декларації.

— Торік я переобладнав авто на використання ним стиснутого або скрапленого газу. Чи можна включити такі витрати до податкової знижки?

— Так, до податкової знижки за минулий рік можна включити суму коштів, сплачених у зв’язку з таким переобладнанням транспортного засобу.

— Договір на навчання укладено між вишом і батьком студента, а квитанції на оплату оформлено на ім’я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи може батько скористатися правом на податкову знижку?

— Так, може. Крім цього, Законом України «Про освіту» передбачено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинні укладати їхні батьки. Однак у договорі обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи (дитини), яка безпосередньо навчатиметься. Враховуючи норми Сімейного та Цивільного кодексів, платник податку — батько може скористатися правом на податкову знижку на навчання своєї дитини, коли як підтверджувальні документи він пред’явить розрахункові квитанції, оформлені на ім’я студента-дитини. При цьому такий студент не повинен мати самостійних джерел доходу.

— Коли необхідно подати декларацію громадянину, який отримав доходи у вигляді спадщини від члена сім’ї другого ступеня споріднення? Який розмір податку необхідно сплатити?

— Відповідно до вимог Податкового кодексу України декларацію про отримані громадянами доходи, зокрема й спадщину, слід подати не пізніше четвертого травня 2016 року. При отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, вартість об’єктів такої спадщини оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою п’ять відсотків і військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

— Скільки громадян Тернопільщини вже задекларували доходи?

— За три місяці 2016 року подано 6291 декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік. За наслідками декларування платниками задекларовано 241 мільйон 253,4 тисячі гривень доходів.

— А серед них є мільйонери?

— П’ятнадцять громадян області задекларували доходи в розмірі понад мільйон гривень. Усього цією категорією громадян задекларовано загального річного оподаткованого доходу 30 мільйонів 389,8 тисячі гривень.

Дякую всім, хто вже задекларував свої доходи. А тим, хто ще не встиг цього зробити, нагадаю, що деклараційна кампанія наближається до завершення. Тому раджу не чекати до останнього дня, аби уникнути черг та інших незручностей.

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини