Вільне життя

Рух довгим циклом, будьте певні, додасть здоров’я

P1015210

 

Перший відкритий чемпіонат Тернопільської області з гирьового спорту в поштовху довгим циклом організатори і учасники змагань присвятили Всесвітньому дню здоров’я. Тож головне гасло міжнародної акції «Рух заради здоров’я», мабуть, і самі цього не сподіваючись, наповнили значно ширшим змістом: чим довше триватимуть цикли рухової активності, тим витривалішим ставатиме організм. 

Серед понад семи десятків претендентів на нагороди минулої суботи, 9 квітня, в палаці спорту «Текстильник» зібралося як ніколи багато дівчат — аж одинадцять. І хоч тренуються та виступають вони з найлегшим, 12-кілограмовим снарядом, ні в кого з представників сильної статі навіть думки про іронічне ставлення апріорі не виникло. Навпаки — всіляко підтримують за те, що приєдналися до їхнього улюбленого заняття. Ось чому щиро привітали з перемогою в своїх вагових категоріях юніорок Наталію Слізяк з Бучача, Валерію Кевер і Ольгу Смосюк із Збаража.

А чоловічі баталії і цього разу, незважаючи на найскладнішу технічну вправу, зібрали всю «королівську рать». Як інакше скажеш про турнір дорослих, в якому успіху в своїх вагових категоріях домоглися багаторазові переможці і призери чемпіонатів світу та України Роман Порохняк, Роман Сіправський, неперевершений заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій, а також такі досвідчені богатирі, як Руслан Бойко, Ігор Сірий, Сергій Сусь, Володимир Дишкант.

Гирі вагою 24 кілограми кожна на обласних змаганнях зобов’язані штовхати і юніори. Більше за інших, нема сумніву, порадів власним досягненням Володимир Дишкант із Збаража, яким опікується маестро Петро Багрій. За один підхід забезпечив собі успіх і в турнірі дорослих, і в своїй віковій групі. А ось решті переможців, Сергієві Вознюку з Кременця, Вадимові Полупанову і Василеві Шпуняру з ОДЮСШ «Колос», Степанові Каліці і Назарові Піку з Бучаччини, звісно ж, ще потрібно попрацювати, аби вийти на рівень результатів дорослих.

Нарешті честь і хвала юнакам 1999 року народження і молодшим, які вже не здаються під вагою 16-кілограмових гир. Особливо — переможцям у трьох вагових категоріях Максимові Колтонюку та Ігореві Оліху із Збаража і Віталієві Марченку з Кременеччини.

 Щирі захоплення не можна не висловити також ветеранам. У їхній суперечці Петро Багрій поза конкуренцією. Друге місце — в загаданого Руслана Бойка, третє — в Сергія Боднарчука із Збаража. В заліку ж командної першості інший наш уславлений богатир, також заслужений тренер України і майстер спорту міжнародного класу Зіновій Кульчицький, який нині вже не має можливості вийти на змагальний поміст, узяв принциповий реванш у Петра Багрія. Його підопічні з ОДЮСШ «Колос» у командному заліку випередили збірні Збаразького району як у турнірі дорослих, так і юніорів. А треті місця дісталися богатирям з Бучацького району.

Лауреати відзначені кубками, медалями і грамотами управління питань  фізичної культури і спорту облдержадміністрації і обласного «Спорту для всіх».  Організатори змагань щиро вдячні за допомогу ПрАТ «Тернопільський молокозавод «Молокія» на чолі з Віталієм Ковальчуком. 

Б. ДІКАЛЬЧУК.

Фото О. СЕРЕДИ

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини