Вільне життя

Як ми боролися

1

Презентацією книжки «Кривава боротьба за волю України» відзначив свій 70-річний ювілей педагог, публіцист, правозахисник, громадський і політичний діяч, просвітянин Казимир Ярема.  Історичну працю на 730-ти сторінках цими днями він представив і в обласному художньому музеї. Привітати автора зібралося чимало людей. І не дарма, адже знаний пан Ярема у своєму краї та далеко за його межами.

За плечима фахового історика Казимира Яреми 30 років педагогічного стажу, майже 20 років був директором школи. У тоталітарні часи пропагував українське слово та пісню як учасник хорів, драматичних гуртків, духового оркестру, ансамблю народних музик у Йосипівці та Острові Тернопільського району.

Що ж до книжки, то над нею автор працював п’ять років. Писав її на основі історичних та архівних документів, свідчень учасників подій. Казимир Ярема планував випустити її ще до Майдану, але не зміг залишитися осторонь, тож брав участь в Революції Гідності, а матеріали про неї сформували розділ «Криваве перемир’я».

— Вважаю, наша біда в тому, що не народився ще керманич, для котрого пріоритетними були б не власні інтереси, а інтереси держави. Крім того, нам, українцям, варто повсякчас пам’ятати, що покладатися можна тільки на свої сили, бо всі допомагають лише язиками. Але я вірю, що наш народ сильний, він багато витерпів — але не стерся із землі! Вірю, що народ переможе, він мудріший за владу.

Стосовно того, для чого писав книжку, пояснює:

— Багато людей думають, що у дев’яносто першому році воля прийшла нам просто так. Насправді за неї віддали життя мільйони. І мета цього видання увічнити цих героїв. Крім того, зрозумів, що багато людей негативно налаштовані до України, бо не знають історичної правди. Вважаю, треба висвітлювати її.

У книжці автор пропонує про–слідкувати за довготривалим тернистим шляхом, яким наш народ йшов до волі, подивитися, хто був його поводирем, якою ціною здобута незалежність України, з’ясувати, як писав Тарас Шевченко: «Хто ми? Чиї сини? Яких батьків».

Тож не дивно, що праця охоплює великий масив інформації. Як сказано в анотації: «Автор оглядово розкриває історію виникнення та розквіту Київської Руси-України, причини її занепаду і розпаду, показує героїчну боротьбу козацтва за волю України, жорстоку розправу над українцями польською шляхтою і Московщиною, знищення ними української державності».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини