— Це видання оригінальне і в Україні подібного ще не було, — відрекомендував книжку «Іван Марчук у шаржах Миколи Дмітруха» керівник цього проекту, заслужений журналіст України Олег Снітовський.
Цими днями видання представили в тернопільському «Атріумі». До нього увійшло близько тридцяти шаржів, створених у різний час — деякі Іван Марчук уже бачив, деякі ще ні. Як зазначає Микола Дмітрух, у книжці зібрані не всі шаржі на Івана Марчука, адже «спостерігає» за геніальним художником шаржист уже більше десяти років і, попри таке тривале знайомство, Іван Марчук йому завжди цікавий. Тому, коли пан Іван з’являється в Тернополі, намагається бути біля нього. Хоча за такий тривалий час знайомства Микола Дмітрух уже може малювати його з пам’яті.
— Вважаю, що традицію таких видань потрібно продовжувати — життя минає. Наприклад, багатьох людей, шаржі на яких вміщено у книжку «Обличчя Тернополя», вже немає в живих, — пояснив художник.
Власне, з часу появи цієї книжки і виник задум створити окреме видання, присвячене Іванові Марчуку, а приурочили його 80-річчю народного художника України. До речі, Олег Снітовський розповів, що у планах — книжка «100 облич Тернополя».
Під час презентації багато теплих слів прозвучало на адресу Миколи Дмітруха, адже зловити характерну рису вдачі, котра демонструвала б особливість людини, помітити те, чого не бачать інші, а потім передати це кількома лініями — велике мистецтво.
— Талант Миколи Дмітруха багатогранний. Він не тільки живописець, графік, педагог. Його «фішка» — дружній шарж, — зазначив Олег Снітовський.
До речі, в передмові до видання журналіст відзначив: «Кожен із малюнків, котрі тут поміщено, має чітку, виразну думку автора, певний філософський підтекст, своєрідний харч для роздумів. Прості лінії, які домінують у шаржах-портретах Івана Марчука та окремих сюжетних малюнках, несуть велике емоційне навантаження, яке неспроможне передати навіть багатометрове полотно. За цим всім, за шаржовою стилізацією, проглядається потужна об’ємно-просторова пластика. Художник не просто передає характерні зовнішні риси геніального художника Івана Марчука, а намагається глибше розкрити його творчу та життєву сутність…»
Наостанок варто додати, що видання «Іван Марчук у шаржах Миколи Дмітруха» побачило світ у «Терно-графі» за фінансової підтримки обласної державної адміністрації, обласної і міської рад та віце-президента з питань регіонального співробітництва Міжнародної Торгової палати Тараса Демкури.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте