Вільне життя

А WADA може завадити

Якщо підтвердяться звинувачення про існування в Росії так званої «допінгової програми», збірну цієї країни цілком можуть відсторонити від участі в XXXI літніх Олімпійських іграх 2016 року в бразильському Ріо-де-Жанейро. Таку думку висловив президент Міжнародного олімпійського комітету, відомий у минулому німецький фехтувальник, олімпійський чемпіон Томас Бах. 

Зрештою, на думку керівника сучасного олімпійського руху, все залежить від результатів розслідування незалежного Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Міжнародна спільнота не має морального права залишити поза увагою опубліковані минулого тижня в газеті «The New York Times» висловлювання колишнього керівника Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова. Звинувачення людини, яка нині переховується в Сполучених Штатах Америки, надто вже серйозні. Коли підтвердиться, що протягом багатьох років у Росії здійснювалася спеціальна «допінгова програма», покликана забезпечити перемогу цієї країни на домашній зимовій Олімпіаді 2014 року в Сочі, і керівництво МОК на це ніяк не відреагує, сучасному олімпійському рухові буде завдано серйозної шкоди.

— Не повинно бути сумніву в тому, що МОК притягне до відповідальності не тільки окремих спортсменів, але все їхнє оточення, — зазначив Томас Бах. — Можуть бути вжиті заходи від довічного відсторонення від участі в Олімпійських іграх і серйозних грошових стягнень, до виключення цілих національних федерацій. Як це вже сталося із Всеросійською федерацією легкої атлетики. Коли підтвердяться факти про існування організованої і широкомасштабної допінгової системи, яка розповсюдилася і на інші види спорту, міжнародні об’єднання і МОК повинні будуть прийняти важке рішення, за яким колективна відповідальність візьме гору над індивідуальною справедливістю.

ХХХІ літні Олімпійські ігри в бразильському Ріо-де-Жанейро відбудуться з 5 по 21 серпня цього року.

Фото із сайту zik.ua

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини