Вільне життя

Вийшла книга про Синьків

Торік Іван Саранчук видав у Чернівцях книжку «Синьків на вітрах історії». Ця подія — важлива для села, адже у виданні автор, мешканець села склав воєдино багато пазлів із життя населеного пункту.

Не так давно Іван Саранчук закінчив місцеву школу. За короткий час устиг опублікувати майже шість десятків наукових праць, частина з яких побачила світ у зарубіжних збірниках. Нині він кандидат сільськогосподарських наук. Однак успішно впорався і з історико-краєзнавчою темою, про що свідчить його книжка.

Коли вчитуєшся в неї, то перед очима постають і синьківські поля, і родюча земля, і квітучі сади. Згадуєш про те, як хлопці та дівчата колись поспішали на репетиції до місцевого будинку культури, де радо зустрічав їх художній керівник Василь Оробко. Відновлюєш у пам’яті чарівний спів народного колективу «Синьківчанка», яким милувалися не лише в рідному селі, а й у районі, інших населених пунктах і навіть у столиці. Повертаєшся думками в той час, коли дарували людям натхненні композиції учасники змішаного хору Синькова. У книжці автор перелічує їхні прізвища. У виконанні цього хору залунали в селі у перші роки незалежності України раніше заборонені патріотичні пісні. Багато приклався до організації таких виступів Дмитро Підгірний.

Важко кількома словами описати понад трьохсотсторінкову працю Івана Саранчука, в якій спогади та розвідки переплелися із великою кількістю світлин. Надіюся, що громада належно оцінить старання пана Івана, а молодь і наступні покоління черпатимуть для себе з книжки славне минуле своєї малої батьківщини.

Іван ГРЕЧКО,

колишній учитель історії.

с. Синьків Заліщицького району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини