Вільне життя

Вимираємо…

Нещодавно в передачі на телеканалі «1+1» повідомили жахливу новину: в Україні щодня через відсутність необхідних ліків помирає 1,5 тисячі людей. А це більша частина всіх смертей у нашій країні. До речі, визнає Міністерство оборони, 80 відсотків наших загиблих воїнів на Донбасі можна було б урятувати, якби їм вчасно надали медичну допомогу і, головне, коли була б достатня кількість сучасних кровоспинних препаратів. 

У передачі відзначили, що цілковита більшість померлих — це ті, котрі не могли купити собі ліки через бідність. Але частина людей (найстрашніше, що серед них — діти) не вижила тому, що держава або не закупила потрібних медичних препаратів, або закупила недостатньо.

Інша наша біда. Навіть тепер, після Революції Гідності, під час війни в системі охорони здоров’я розкрадають 60 відсотків коштів, виділених з бюджету на закупівлю ліків. І тут активісти, які проводили своє розслідування, дорікають, причому цілком справедливо, не лише партіям «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка», які контролюють МОЗ, а й виборцям, котрі голосували за ці партії, тож повинні взяти й на себе відповідальність за передчасні смерті людей.
Що тут додати? Пригадуємо парламентські вибори 2014 року й політичну рекламу: «Якщо ви не проголосуєте за «Народний фронт», то Яценюк не буде прем’єром». Я і подумати не міг, що наші люди клюнуть, вибачте, на таку тупу рекламу.

Знаєте, нас надто довго заколисували побрехеньками про те, який «розумний, талановитий і працьовитий» українсьий народ. Направді ми виявилися «розумниками», котрих на кожних виборах обманюють. Мусимо це визнати для себе й згадати Шевченкове: «Якби ви вчились так, як треба…» Інакше просто вимремо, і наше місце на цій благословенній Богом землі займе інший народ, розумний і працьовитий.

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини