Вільне життя

В Копичинцях відбувся фестиваль гумору

Після трирічної перерви відновив роботу Міжрегіональний конкурс гумору і сатири «Грицева шкільна наука», який традиційно щороку проходить у Копичинцях. Минулої неділі він відсвяткував свій ювілей — відбувся вп’яте.

Напередодні конкурсу були сумніви: чи варто проводити такі заходи в час війни? Однак переповнена зала Копичинського будинку культури переконливо засвідчила, що людям необхідний позитив.

Щоправда, чисельність і географія учасників свята цьогоріч були вдвічі меншими, ніж раніше. У Копичинці приїхали майстри сміху з Києва, Запорізької, Полтавської, Вінницької, Донецької областей. Керівник відділу культури й туризму Гусятинської райдержадміністрації («міністр культури», як жартома назвав його голова журі конкурсу Гриць Драпак) Роман Сагайдак виніс на собі весь тягар організаційної роботи. Вперше за всі роки міська влада дієво допомагала в проведенні конкурсу.

На початку конкурсу з уст Світлани Крикун, землячки славетного Степана Руданського, злетіло гасло: «Україна сміється, отже — не здається!», яке стало лейтмотивом фестивалю.

У номінації «Авторський гумор» першу премію отримав дует «Феськи» з Полтавської області, другу — Орест Чоловічок з Тернополя, третю — Мирон Юрчак із Козівського району. У номінації «Виконавці гумору» перше місце виборов Андрій Заляпський з Теребовлі, друге — Леонід Лебеденко з Монастириського району, третє — Тетяна Димань з Києва. У номінації «Діти» першу премію вручили Михайлові Журбику з Гусятинщини, другу — Дмитрові Лоленку з Донеччини, третю — Владиславу Чернишу із Гусятинщини.

Завдяки місцевим спонсорам всіх учасників нагородили цінними призами з логотипом конкурсу та відзначили грамотами за участь, а переможці, окрім призів, отримали дипломи й грошові премії.

Удруге за історію «Грицевої шкільної науки» було присуджено Гран-прі. Його власницею стала згадана на початку допису Світлана Крикун із Калинівки Вінницької області.

Потужний заряд позитиву отримали глядачі, задоволеними поїхали додому і учасники, які телефонували мені наступного дня, що ще святкують і в дорозі. Поїхали з надією, що стихнуть бої на сході України й ніщо не стане на перешкоді проведенню чергового свята гумору в наступному році.

Микола БАЗІВ,

член журі конкурсів «Грицева шкільна наука», «Пательня шкварків», «Василя Купала», член Національних спілок письменників та журналістів України.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини