Вільне життя

День для дітей

Щороку 1 червня світ відзначає свято, встановлене ще у листопаді 1949-го ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, Міжнародний день захисту дітей. Саме тоді  привертається увага людей усього світу до прав дитини, здебільшого до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля, а також захисту цих прав. 

В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини. Її положення визначають основні права та свободи дитини: право на життя, свободу думки і релігії, навчання, відпочинок тощо. Цей документ поширюється на усіх дітей, які не досягли 18-річного віку. Тому навіть найменші громадяни України мають свої права, які дозволяються державі турбуватися про дітей і гарантувати дотримання їхніх прав. У вітчизняному законодавстві права дітей передбачені в наступних документах: Конституції України, сімейному, цивільному, кримінально-процесуальному кодексах, у законах «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї» тощо.

Проте, в решті решт, ключовою фігурою у процесі реалізації та захисту прав дитини є як кожна окрема людина, так і суспільство в цілому.

Якщо батьки порушують права дитини або ж неналежним чином виконують свої обов’язки по відношенні до неї, дитина може звернутися за захистом своїх прав до органів опіки та піклування, громадських організацій, представників державної влади або місцевого самоврядування.

Для того, щоб захистити права хоча б однієї дитини, необхідно лише вчасно повідомити про відомі факти порушень прав дітей, звернутись за допомогою. Для того, щоб змінити чиєсь життя на краще – не бути байдужим.

Якщо Ваші права порушують, пишіть на електронну адресу: alexandra.pravo@gmail.com, а також у ФБ на сторінці NGO «INFORMATION LEGAL CENTER «HUMAN RIGHTS». Також звертайтеся за допомогою на «гарячу» лінію громадської організації «Ла Страда-Україна» за номером 0 800 500 335 та 386 (з мобільного) цілодобово, або на «дитячу гарячу лінію» лінію за номером 772 – з 10.00 до 18.00 у робочі дні.

Грицишин Анастасії,
студентки III курсу
факультету філології та журналістики.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини