Вільне життя

Знову про ЗНО

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій розповів про підсумки реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та підготовку наступних етапів його проведення. 

Як зазначив пан Вадим, цьогоріч на ЗНО зареєструвалося понад 267 тисяч осіб. З них майже 200 тисяч — це випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року. Загалом охочих пройти тестування виявилося на 38 тисяч менше, ніж торік, однак в Українському центрі оцінювання якості освіти це пояснюють винятково демографічним фактором. Також Вадим Карандій нагадав, що реєстрація в додатковій сесії ЗНО триває до 20 травня. В цей термін на проходження ЗНО можуть зареєструватися особи з непідконтрольних територій, окупованого Криму та учасники АТО. Як повідомлялося, основна сесія відбуватиметься з п’ятого травня по 17 червня з 12 предметів. Додаткова сесія ЗНО пройде з першого червня по четвертого липня.

Найбільша кількість учасників будуть складати тест з української мови та літератури, який є обов’язковим. На другому і третьому місцях відповідно історія України та математика. Найменше охочих зареєструвалося на ЗНО з французької, їх понад вісімсот, та іспанської мов (усього 186 осіб). За даними УЦОЯО, чисельність випускників шкіл, які обирають для проходження тестів ЗНО математично-природничі предмети, за останні п’ять років суттєво зменшилася. Особливо критична ситуація — з математикою. З 2012 року кількість тих, хто реєструвався на проходження тесту з математики, зменшилася із 62,7 відсотка до 49,4% у 2016 році. А от кількість охочих перевірити свої знання з історії України та іноземних мов зростає.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти торкнувся і новацій у цьогорічному ЗНО. Зокрема, у 2016-му Центр відмовився від практики розсилання запрошень-перепусток учасникам на тестування поштою. Наразі відповідний документ кожен учасник ЗНО може роздрукувати з персональної сторінки на сайті УЦОЯО.

«УЦОЯО не буде розсилати відповідні запрошення-перепустки поштою. Це пов’язано з оперативністю інформування та можливістю профінансувати відповідну процедуру. Як показала практика попередніх років, усі учасники мають можливість скористатися своїми персональними сторінками, на яких є можливість сформувати відповідний документ, а також роздрукувати в будь-який доступний спосіб», — сказав Карандій.

Крім цього, за його словами, формування запрошень-перепусток буде проходити в два етапи. Так, спочатку будуть сформовані запрошення на ЗНО з української мови та літератури (пройде 5 травня), історії України (13 травня) та математики (11 травня). Запрошення на тести з інших предметів будуть розміщені на персональних сторінках учасників ЗНО до 30 травня.

«Відповідна норма передбачає, що до наступних предметів, крім перших трьох, будуть допускатися лише ті учасники, які позитивно складуть ЗНО з української мови та літератури, тобто подолають поріг «склав/не склав», — підмітив Карандій.

Також, за словами Вадима Карандія, учасникам ЗНО потрібно наперед пересвідчитися у правильності адреси, яка буде вказана на запрошенні-перепустці. Це зумовлено тим, що останнім часом було перейменовано багато як населених пунктів, так і вулиць, але відповідні інформаційні таблички на пунктах проведення ЗНО могли залишитися зі старими назвами. Також відповідна інформація пов’язана з адресами, що зазнали змін, буде розміщена на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та УЦОЯО.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти зазначив, що у 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов відбудеться за новими програмами, які включатимуть аудіювання. Апробація нових тестів відбулася минулої суботи у Львівській, Одеській, Київській областях та столиці.

А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини