Вільне життя

Кухар-хом’ячок

Лишила мені сусідка хом’ячка свого на тиждень доглянути. Сама десь повіялася.

Корму було ніби вдосталь. але тваринка виявилася метикувата: згризла свої корми за півдня, а тоді взялася об’їдати й мене. «Ну, — думаю, — хом’яче, по тобі вже клітка плаче…» Запхав його у ящичок, налив молока, напхав хліба з маслом, а сам пішов пекти сирник за рецептом пані Валентини Пискун із Тернополя, аби на тиждень вистарчило і мені, і хом’яку. Ото хто на майдан іде, то най спече такого смаколика. Вистачить на ватагу їдунів.

Рихтуємо спочатку частинками наш сирничок. До просіяних двох шклянок муки додаєте посічену пачку маргарини, 100 грамів цукру, яйце і замішуєте тісто. При потребі муку досипте, аби воно не липло до рук. На годинку поставте в холодильник, аби потім воно гарно давалося тертися, но жеби не замерзло на козубок.

Теперка приступаємо до начинки. Берете два кіля сиру, розминаєте, додаєте вісім жовтків, 350─400 грамів цукру, сік зо двох лимонів, пачечку ванільного цукру і всьо файно перемішуємо. Сирна маса є.

Тоді чистимо кільо яблук, ріжемо на кусочки, засироплюємо у власному соці, додавши трошка цукру, аби не розварилися наніц.

Зробили, тоді беремося до білкової маси. Вісім білків добре збиваємо зо шклянкою-двома цукру (то як хто солодість любить). До речі, можете цукор перемолоти на пудру, борше розчиниться. Більшу частину білкової маси доливаємо до сирної й легонько перемішуємо в один бік.

Усьо зрихтували, теперка можна викладати все на бляшку: спочатку розкладаємо півкіля печива до кави, наверха — сирну масу, розгладжуємо її, аби горбиків не було, тоді ставимо просироплені яблука, а поверх них тремо наше холодильникове тісто на грубій тертці. Ставимо пекти в духовку на 40─50 хвилин при температурі 200 градусів. Коли сирник буде готовий, зверху по тісті викладіть рештки білкової маси і запхайте знов у духовку на 10─15 хвилин, аби білки злапати й зарум’янити.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини