Вільне життя

Лиш гідна конкуренція додає наснаги

Переможниця забігу жінок легкоатлетичного кросу XXVI сільських спортивних ігор Тернопільщини, досвідчена Ірина Масник зуміла покласти до скарбнички збірної Козівського району другу серед усіх чемпіонів суму балів — 51 очко. А це означає, що не тільки першою перетнула фінішну стрічку, а й час показала навіть дуже хороший. 

— Нема нічого дивного, — запевнила бігунка, трохи віддихавшись. — Де би не виступала, завжди намагаюся викладатися на повну. Та ще й молода суперниця, протримавшись певний час за спиною, додала азарту, змусивши увімкнути максимальну швидкість.

— Це ж відома біатлоністка, член юніорської збірної країни Марія Кручова…

— Тоді все зрозуміло. Молодець! Змусила ні на секунду не розслаблятися.

Сама ж Ірина Масник, мабуть, і не сподіваючись, максимально об’єктивно визначила, чим же проведені минулої суботи, 7 травня, в парку «Загребелля» змагання сільських фізкультурників Тернопільщини стали кращими від місячної давності чемпіонату області з легкоатлетичного кросу. Їй під час нього навіть грамоти з медаллю за перемогу серед жінок не дісталося. Згідно з регламентом, до речі. Адже на старт забігу вийшло всього-на-всього… дві учасниці серед трьох дорослих збірних, які виявили бажання взяти участь у чемпіонаті. За розмовами про необхідність навчитися жити по-новому чинна виконавча влада якщо вже не поставила, то ось-ось поставить жирний хрест на розвитку спорту дорослих.

Не маю сумніву, що після цих слів чиновники не забаряться дорікнути автору в заангажованості. Тоді, не гаючись, нехай заглянуть і до протоколів весняного чемпіонату області з легкої атлетики, де за командну першість серед дорослих так само відбулася напрочуд «масова» суперечка — аж шість збірних. Районні фізкультурні організації, вочевидь, уже й ніхто не зобов’язує брати участь в обласних стартах із популярних видів спорту. І коштів для участі в них просто не виділяють.

Тотальна «оптимізація по-тернопільськи», з передачею, наскільки розумію, всього, що тільки можна (приватизованого громадськими спортивними організаціями — в тому числі), в комунальну власність із початку 2016-го темною пеленою безвиході окутує, як не прикро про це згадувати, і обласне фізкультурно-спортивне товариство «Колос». Ні обгрунтовані розрахунки фахівців останнього, ні їхні звертання в усі можливі інстанції, підозрюю, апріорі не могли переконати нездатну до елементарного логічного мислення «бюрократичну машину». А та, навряд чи від здорового глузду, нині чомусь покликана все знищити, нічого не створивши взамін: маєте ледве половину від мінімально необхідного фінансування, а далі — хоч трава не рости. Тобто і наймасовіші в краї старти сільських фізкультурників з їхньою чвертьвіковою історією скасовуйте, і «вікна» на базі центру олімпійської підготовки біатлоністів «дошками забивайте», і спортивні школи, які, на відміну від переважної більшості комунальних, уже за часів незалежної України підготували чимало лауреатів всеукраїнських і міжнародних змагань, закривайте. А ні, то передавайте все, як колись до колгоспів, у комунальну власність. Навіщо? Як полюбляв казати колишній президент у «російському екзилі», додумайте самі…

Зрештою, задовгий і геть неліричний відступ, безперечно, тема окремої дискусії. До вагомих аргументів працівників галузі фізичної культури і спорту, під час якої, будемо сподіватися, на найближчій сесії Тернопільської обласної ради депутати таки дослухаються, виділивши наперекір свавільному рішенню чиновників необхідні для діяльності хоча би мінімальні кошти. Коли ж ні, то і про масові старти сільських фізкультурників невдовзі теж зможемо забути. Хоча Лановецькій, Збаразькій, Підволочиській, Монастириській, Чортківській і Теребовлянській районним радам товариства уже і цього року не виділили грошей для участі в легкоатлетичному кросі сільських спортивних ігор, одинадцять збірних постаралися привезти всіх кращих любителів бігу пересіченою місцевістю.

Тому і мали змогу присутні насолодитися справжньою спортивною боротьбою: починаючи від забігу наймолодших на 800 метрів, коли Олександрі Усенко із Шумщини під час суперечки з іншою чемпіонкою області з легкої атлетики Ліаною Мострянською і Тетяною Когут (обидві з Бережанщини) удалося принести своїй збірній найбільшу серед усіх чемпіонів кількість очок (56), і завершуючи забігом чоловіків на 3 кілометри, який упевнено виграв майстер спорту Руслан Даньків. У трьох інших забігах юнаків і дівчат, до речі, перемогу відсвяткували Валерій Томашевський із Кременеччини, Тетяна Кунцьо з Підгаєччини і Олександр Мельник зі Зборівщини. А як не згадати переможця торішньої «Тернопільської озеряни» Андрія Коцюбка, який за дві доби до 46-го дня народження чи не до останніх метрів дистанції вів боротьбу за нагороди, поступившись, окрім Даньківа-старшого, тільки Василеві Богусю з Бережанщини та Іванові Іщуку із Шумщини.

Тож не менше за Ірину Масник і Руслана Даньківа долучився до того, що фізкультурники Козівського району вибороли кубок за третє місце в командному заліку. Стабільніше виступили лише віце-чемпіони із Зборівського і переможці ігор з Бережанського районів. Визначилися також лауреати змагань із легкоатлетичного кросу в студентському фестивалі сільських спортивних ігор Тернопільщини. Переможцями в своїх забігах стали Марія Велещук і Владислав Бойко з Бучацького коледжу Подільського ДАТУ, з допомогою яких цей навчальний заклад упевнено виграв і суперечку в загальному заліку. Друге місце вибороли студенти Заліщицького аграрного коледжу імені Є. Храпливого, третє — любителі бігу з Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.

Кубки, медалі і грамоти лауреатам вручив голова Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік.

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини