Вільне життя

Майбутні олімпійці готуються до канікул

Напередодні завершення навчального року Тернопільські обласні ФСТ «Колос» і ДЮСШ із біатлону сільського товариства традиційно визначили лауреатів відкритої особистої першості під девізом «Хто ти, майбутній олімпійцю?» Під час проведених минулих вихідних, 21—22 травня, дводенних випробувань свою майстерність у стрільбі, кросі і гонці на лижеролерах продемонстрували понад півсотні юних вихованців навчального закладу з багатьох куточків області і їхні ровесники з товариства «Динамо».  

Уже перший вид, стрільба, засвідчив, що суперечка в двох вікових групах обіцяє бути надзвичайно напруженою. А після кросу суддівській колегії нічого не залишилося, як рахувати додаткові показники. Інакше переможців спринт-кросу серед 14—15-річних стріляючих лижників годі було визначити. В суперечці юнаків відразу троє атлетів набрали однакову кількість балів за сумою зайнятих у двох дисциплінах місць — по чотири. Тож, згідно з положенням, «золото» дісталося найкращому в стрільбі, вихованцеві Василя Кирилюка Юрієві Крикончуку з Цеценівки на Шумщині. А переможцеві кросу, підопічному іншого ветерана тренерського цеху Івана Стецюка Давидові Драбику з Москалівки на Лановеччині довелося задовольнитися лише третім місцем. Бо ж тернополянин Максим Погребенко, який займається в Підгородньому під керівництвом Тетяни Бурик, двічі поступився тільки чемпіонам.

Аналогічна ситуація і зі здобутками двох кращих дівчат. Чемпіонка області і переможниця двадцятих спортивних ігор школярів Тернопільщини з легкої атлетики Олександра Усенко з Шумська без надмірних зусиль виграла забіг на 1000 метрів. Але четвертий результат у стрільбі змусив поступитися першістю за сумою двоборства Діані Смолій із Великих Куськівців на Лановеччині, яка також набрала п’ять залікових балів, але виявилася стабільнішою на вогневому рубежі, де показала другий результат. А троє інших претенденток на нагороди — Мар’яна Мандзин, Мажена Зорій і Олександра Медоєва — фінішували з відставанням в один бал одна від одної. Бронзова призерка і Олександра, до речі, займаються під керівництвом Володимира Моравського, а Маженою опікуються Ігор Починок і Світлана Крикончук.

Натомість серед тринадцятирічних і молодших стріляючих лижників дует лідерів доволі впевнено довів свою перевагу над конкурентами. Мова про молодшу доньку наставників динамівського товариства Ірини та Олега Меркушиних Олександру і молодшого брата Мар’яни Віталія Мандзина. Призерами цілком заслужено стали Андрій Галайко з Підгороднього Тернопільського району і Владислав Стечишин з Москалівки на Лановеччині, тернополянка Катерина Ільницька, яку під опіку подружжю Меркушиних зовсім в юному віці передав Микола Опанасюк, і Іванна Крикончук із Цеценівки Шумського району.

А недільного ранку не менш напружена суперечка розгорнулася і під час перегонів на лижеролерах чи роликових ковзанах. Їхнім підсумком передусім став впевнений реванш Давида Драбика над Юрієм Крикончуком і Максимом Погребенком. Відчайдушно боролися за перемогу також Мажена Зорій, Олександра Усенко, Олександра Медоєва і Мар’яна Мандзин. Тому цілком можна було зрозуміти їхнє розчарування, коли з’ясувалося, що на тій же дистанції 1000 метрів усіх випередила (причому Мажену — лише на 0,3(!) секунди) Олександра Меркушина, яку батьки вирішили виставити в старшу вікову групу. Але і згадані стріляючі лижниці теж, без сумніву, заслуговують поваги. Хоча би тому, що навіть п’ята на фініші Мар’яна Мандзин відстала всього на сім секунд.

У молодшій же віковій групі попередні здобутки підтвердили Віталій Мандзин і Андрій Галайко, яким компанію на п’єдесталі пошани цього разу склав підопічний Володимира Моравського Антон Дудар. А за відсутності Олександри Меркушиної Катерині Ільницькій удалося поміняти «срібло» на більш дорогоцінний метал. Юній біатлоністці на дев’ять секунд удалося випередити головну конкурентку Іванну Драбик із Москалівки і на 26-ть — ще одну підопічну Тетяни Бурик Світлана Гуцуляк.

Нагороди лауреатам змагань вручили голова Тернопільського обасного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік, директор ОДЮСШ із біатлону Анатолій Яцина, заслужені тренери України Ігор Починок і Павло Клочко, наставники ОДЮСШ Світлана Крикончук і Тетяна Бурик.

Фото Анатолія ЯЦИНИ та автора    

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини