Вільне життя

Наука «дядька Петра» намарно не минає

Повертаючись десь о пів на десяту вечора після вчорашнього матчу першої ліги між тернопільськими містянами і «Сумами» додому, мимоволі звернув увагу на стайку безвусих юнаків у спортивній формі, які на краю Театрального майдану насолоджувалися геть не корисними для їхніх ще аж ніяк не зміцнілих організмів «завиванцями» східної кухні. Але зауваживши жовто-зелені кольори спортивних костюмів з емблемою тернопільської «Ниви», вирішив за краще не розпочинати одвічну дискусію «батьків і дітей», під час якої старшим завжди знайдеться чогось таки та навчити молодших. Та й останні з відповіддю аж ніяк не забарилися би. Особливо «на хвилі» ейфорії після щойно здобутої перемоги. 

І, без сумніву, мав слушність. Адже приблизно за чверть години до початку на Тернопільському міському стадіоні згаданого «матчу сезону» аутсайдерів першої ліги підопічні «дядька Петра» під завісу дебютного домашнього матчу чемпіонату Тернопільщини з футболу серед аматорів таки зуміли на затишному стадіоні сусідніх з обласним центром Великих Гаїв довести свою перевагу над «ДСО-Поділлям» із приміського району. Завдяки голу, забитому наприкінці зустрічі Віктором Шевченком, який незадовго перед тим вийшов на заміну, — 1:0 на користь «Ниви».

Уже сьогодні вранці, однак, було вельми потішно ознайомитися із звітом прес-аташе клубу, який усе ще формально (адже провів більше половини регламентованих зустрічей) є аутсайдером першої ліги. Не дивуйтеся, але в своєрідній «Повісті врем’яних літ» молодший колега автора цих рядків ледве не з мікроскопічною точністю медиків-хірургів описав результати «операції» студентів-практикантів, які ледве не вперше в житті препарували… земноводну жабу.

«Лівом ногом» у правий від голкіпера суперників кут воріт (чи навпаки, не важливо) пробила вся без винятку «жовто-зелена і безвуса рать» Петра Климентійовича Бадла. Молодці, звісно. Особливо син голови об’єднаної територіальної громади Великих Гаїв Олега Кохмана Ігор, який навіть у падінні намагався це зробити. Але юнакам із нинішнього покоління славної і колись, і нині (не маю сумнівів) «Ниви» така реклама навряд чи потрібна. Тим більше, що добрий приятель, колишній, до речі, один із кращих футболістів аматорського «Сокола» Олег Кохман апріорі не образиться, коли по-дружньому вболіватимуть разом і за його сина, і за підопічних «дядька Петра» («дядя Пєтя» — безграмотна, зауважте, «калька» з російської), яких життя має навчити стабільно доводити (хоча би для початку) свою перевагу над суперниками в аматорських турнірах. Дивись — років через два-три стануть конкурентноспроможними і в лізі майстрів. Виступи в якій, до речі, вже пообіцяв президент клубу Степан Рубай. Саме той, якому незадовго перед тим і виявилося під силу без надмірного пафосу повернути «Ниву» з другої ліги до першої.

Але попри те і «дядько Петро», і його брат Ігор, звісно ж, не повинні дозволяти юним підопічним після принципових поєдинків смакувати «шаурмою». Бо самі добре знають, що навіть такі «дрібниці» до добра не приведуть.

Фото із сайту ФК «Нива»

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини