Вільне життя

Оранжерея конопель на… балконі

Хтось шукає радість у природі, друзях, книжках, а хтось — у наркотиках. Переглядаючи фото в одній із соціальних мереж, я натрапила на таке «чудо»: хлопець виклав на свою сторінку фото конопель, які вирощує в себе на… балконі.

У Департаменті протидії наркозлочинності Національної поліції України в області повідомляють: торік правоохоронці зафіксували 154 випадки незаконного вирощування маку і 11 випадків — конопель. За цими фактами відкрили 165 кримінальних проваджень за статтею 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель). Зловмисникам загрожує штраф до 850 гривень, арешт терміном до шести місяців, чи обмеження волі на строк до трьох років. Якщо кількість незаконно вирощуваних рослин перевищувала 500, винному загрожує позбавлення волі терміном від трьох до семи років. Ще складено 9 адмінпротоколів за незаконні посів або вирощування снодійного маку чи конопель. За це передбачено штраф від 80 до 88 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Тим часом насіння конопель не вважають наркотичним засобом. Його продаж не тягне за собою відповідальності. В Інтернеті можна натрапити на спеціалізовані сайти, де пропонують незвичний товар.

Така доступність викликає бажання спробувати наркотики. За результатами опитування в соціальній мережі «Вконтакте», із 718 опитаних третина (а це 216) вживала легкі наркотики, причому 83 з них — неповнолітні. Серед тих, хто вживав, 70 опитаних — жіночої статі, 146 — чоловічої.

Відповіді на запитання, що ж змусило спробувати, різні. Одні пишуть, що з цікавості, інші наважилися після численних відмов, хтось просто поставив «галочку» в індивідуальному життєвому плані. Однак така легковажність і гра з вогнем змушують замислитися над серйозністю проблеми, а головне — наслідками.

«До нас звертаються молоді люди з проханням допомогти позбутися залежності від легких наркотиків, — каже заступник головного лікаря Тернопільського обласного наркодиспансеру Юрій Шугалей. — Хоч і менше, ніж від важких. Знаєте, мені взагалі не подобається цей поділ на легкі чи важкі. Наркотики є наркотики. Вони викликають залежність психічну і фізичну. Звісно, її нелегко позбутися, навіть після лікування немає гарантії, що наркотики не повернуться в життя пацієнта, тому що вони перебувають у його свідомості, пам’яті».

Перш ніж вестися на моду, піддаватися тиску друзів чи оточення і робити перший крок до наркопрірви, варто замислитися: чи достатньо сили волі, щоби боротися з наслідками? Чи вартує цей крок здоров’я, товариських стосунків, спокою в родині та в собі?

Олена КРИВАК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Скріншот із соцмереж

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини