Вільне життя

Преса: чому бідніють українці?

Початок військового призову в Україні, доля Надії Савченко, а також – чому дорожчає газ та бідніють українці. Про це йдеться в публікаціях українських тижневиків.

Весняний призов

Про особливості призову юнаків на строкову військову службу, що стартував 5 травня, розповідає “КП в Украине”.

Газета пише, що цьогоріч на службу в Збройні сили мають призвати 16 615 хлопців віком від 20 до 27 років, з них безпосередньо в армію – половину, а решту розподілять між Національною гвардією, спеціальною транспортною службою і Державною прикордонною службою.

Служити новобранцям доведеться 18 місяців, а тим, хто має вищу освіту – рік.

Держава гарантує збереження робочого місця призовника і деякі фінансові стимули. За словами спікера Генерального штабу В’ячеслава Селезньова, призовникам належить 2900 гривень підйомних і щомісячна виплата від 170 гривень.

Окрім того, вони перебуватимуть на повному державному забезпеченні, повідомляє газета.

ійськовий експерт Геннадій Шульга вважає, що проблем із призовом не буде, оскільки в цивільному житті знайти роботу молодим людям не просто, а в армії призовник на півтора року звільнить родину від необхідності себе годувати.

“А якщо служба сподобається, через 11 місяців можна піти на контракт”, – додає експерт.

Видання також зазначає, що солдатів строковиків у зону АТО відправляти заборонено.

Труднощі екстрадиції

Про ситуацію довкола екстрадиції Надії Савченко розповідають “Факты и комментарии”.

Видання зазначає, що адвокат українки Микола Полозов не виключає передачу Україні Надії Савченко за прискореною процедурою. Водночас, за його словами, міжнародна конвенція не встановлює чітких строків.

Як раніше заявляв його колега адвокат Марк Фейгін, процес видачі може тривати від кількох місяців до двох років.

Адвокати розповіли, що Надії Савченко передали документи російського міністерства юстиції, які вона повинна заповнити для екстрадиції в Україну. За словами пана Фейгіна, деякі з цих документів Надія Савченко заповнила. Але днями Віра Савченко надрукувала лист сестри, де йдеться, що неприйнятні для неї документи Надія підписувати відмовилася.

“Відмовилась заповнювати ці документи взагалі… Хочуть повернути мене в Україну не героєм, а якимось злочинцем… Але я ні в чому не винна. Захищати свою землю від ворога – не злочин, а обов’язок!”, – цитує газета Надію Савченко.

Як пише видання з посиланням на адвокатів, українка може відновити сухе голодування через зволікання з її екстрадицією.

Дорогий газ

До чого може призвести підвищення ціни на газ для населення з 1 травня, розмірковує “Україна молода”.

Газета пише, що чергове “покращення життя пересічного українця” може спричинитися до масових акцій протесту.

Видання нагадує, що новий уряд на чолі з Володимиром Гройсманом ухвалив рішення про нову ціну на газ, що призвело до здорожчання опалення та гарячої води на 80%.

Причиною радикальних дій як старого, так і нового уряду газета називає підписаний у минулому році меморандум із Міжнародним валютним фондом, згідно з яким Україна зобов’язується переглянути тарифи (в першу чергу на газ) із 1 квітня 2016 року, “дотягнувши” до 75% імпортного паритету для населення і теплокомуненерго.

Тобто українська влада пообіцяла МВФ підвищувати тарифи на енергоносії таким чином, щоб в 2017 році довести їх до рівня покриття собівартості, пояснює газета.

Водночас до початку наступного опалювального сезону уряд планує встановити в українських домогосподарствах майже мільйон лічильників – щоби зберегти тепло і гарячу воду, пише газета.

Спорожнілі гаманці

Із посиаланням на Держкомстат, “Сегодня” розбирається, як збідніли гаманці пересічних українців.

Видання зазначає, що за підрахунками статистиків, доходи населення зросли на 15%, але з урахуванням зростання цін на комуналку, українці збідніли на 22,2%.

Газета пише, що офіційна статистика показує, що українці ледве зводять кінці з кінцями і живіть від зарплати до зарплати. Така ситуація, за оцінками експертів, спостерігається другий рік поспіль.

“У 2015 році інфляція перевищила 43%, а в 2014-му – 25%. За таких умов реальні доходи українців впали приблизно на 50%. Це призвело до того, що в структурі доходів знижується доля зарплати і зростає соціальна допомога, тобто населення стає більш залежним від допомоги держави”, – пояснює експерт Іван Нікітченко.

За оцінками його колег, торік зарплат і соціальних виплат українцям не вистачало на життя, а тому багато з них навіть проїдали свої заощадження. У свою чергу в експертному середовищі висловлюють припущення, що темні часи кризи для гаманців українців майже позаду, пише газета.

Джерело: Служба моніторингу ВВС

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини