Вільне життя

Природа сильніша за радіацію

Торік в Інтернеті неабиякої популярності набуло відео, де лиса із Чорнобильської зони журналісти вгощають своїми перекусами. Тварина не тільки не втікає від чужинців, а й кумедно лаштує собі бутерброд. Здається, на цій території лис почувається цілком комфортно.

У той час, коли радіація навіки прогнала людей з обжитих місць, катастрофа не стала на заваді розвитку дикої природи. Тепер, після тридцяти років від вибуху на ЧАЕС, можна стверджувати: радіоактивний вплив на фауну Чорнобильської зони виявився не таким нищівним, як це можна було уявити спочатку. Навіть більше — територію, спорожнілу від людей, почали заселяти рідкісні тварини, серед яких і червонокнижні, яких вчені не фіксували в Україні десятиліттями. Тепер у зоні можна зустріти таких птахів, як пугача, леженя, тетерука, лебедя-кликуна, чорного лелеку. Також реєструють 14 видів кажанів, три з яких занесені до міжнародної Червоної книги: «Гігантська вечірниця», «Європейська широковушка» та «Нічниця ставкова».

Уже звичними мешканцями стали коні Пржевальського. У 2002 році там почали фіксувати сліди клишоногих. Найбільшого хижака Європи бурого ведмедя «спіймали» і фотопастки біологів. Проживають у зоні й хижаки-рисі. А чотири роки тому науковець Сергій Гащак там вперше помітив сліди зубрів. До речі, часто дикі тварини під час зустрічі з людиною не мають жодного остраху, бо не звикли очікувати якоїсь загрози.maxresdefault

Не так давно специфіку дикої природи у Чорнобильській зоні досліджували й британські вчені. За висновками науковців, там у чотири рази зросла популяція лосів, козуль, благородного оленя і кабана. А кількість вовків, що живуть у зоні відчуження, збільшилася усемеро порівняно з даними 2000-х років. У своїх прогнозах закордонні дослідники були дуже оптимістичні. Вони зазначили, що через десятиліття зона, уражена радіацією, має всі шанси, щоб перетворитися на унікальну територію, де із феноменальною швидкістю розмножуються доволі рідкісні тварини.

До слова, вітчизняні екологи також неодноразово заявляли, що в зоні за погодження з урядовцями може бути створений біосферний заповідник.

Підготувала А. ЗИМНЕНКО

На фото: той самий чорнобильський лис.

Фото www.radiosvoboda.org.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини