Вільне життя

Романтика мандрів в юних серцях

Наче мить минули три змагальні дні, під час яких юнаки і дівчата з усіх куточків краю визначили лауреатів 46-го чемпіонату області з пішохідного туризму, який від початку заснування нині вже ювілейних, двадцятих спортивних ігор школярів Тернопільщини є їх складовою частиною, і другого чемпіонату області з водного туризму. Старти пам’яті галицького політика, публіциста, історика В’ячеслава Будзиновського цього року відбулися в урочищі Смолянка на околиці села Застав’є Тернопільського району. 

Спортивний азарт і жагу до перемоги кожного з учасників суддівські колегії, очолювані досвідченими мандрівниками Романом Романишиним із Тернополя і Іваном Панчуком із Чорткова, відзначили відразу після спільного відкриття обох турнірів. Саме вони допомогли стати переможцями на особистій дистанції пішохідного туризму Юрієві Скальському з Почаєва і Анастасії Гончар із Великих Бірок приміського району, призерами — земляку останньої Олегові Клачинському і В’ячеславові Хавалку з Козівського району, а також тернополянкам Анастасії Калабай і Олександрі Семеляк. А загальнокомандний успіх відсвяткували юні туристи з обласного центру, випередивши головних конкурентів із Кременеччини і господарів.

А після дебютного водного спринту першими тріумфаторами стали байдарочники з Бучацького і Збаразького районів та Тернополя. Перегони ж дуетів на катамаранах найшвидше завершили команди із Збаражчини, Тернополя і Заліщицького районів.

Проведена наступного дня командна суперечка на короткій дистанції смуги перешкод ще більше підтвердила серйозні наміри тернопільських школярів. Ще однієї перемоги підопічним Сергія Борща вистачило для того, аби навіть поступившись у завершальний день випробувань тривалим крос-походом, щоправда, тільки юним туристам з Почаєва, стати тріумфаторами чемпіонату з пішохідного туризму в загальному заліку. Відзнаки за друге місце не менш заслужено дісталися вихованцям Юрія Белькова з Почаєва на Кременеччині, за третє — гуртківцям Теребовлянського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, якими в Микулинцях опікується Андрій Капуста. Адже на смузі перешкод поступилися тільки переможцям.

Не менш азартно тривала далі і суперечка любителів водного туризму, які продемонстрували ще своє вміння  долати слаломну дистанцію наперекір напористій течії річки Гнізна і бути готовими до рятувальних робіт. Найкраще з усіма випробуваннями впоралася вже згадана дружня команда Ігоря Поповича із Збаразького району, яка і стала переможцем чемпіонату області з водного туризму. Лише чемпіонам поступилися бучацькі школярі, яких до змагань готувала Ірина Гуцул. А третє місце дісталося підопічним Катерини Білоус із Тернопільського центру творчості дітей та юнацтва.

Юні туристи з усієї Тернопільщини разом із мешканцями Баворова і Застав’є відзначили славне свято — День матері. А після урочистої церемонії нагородження лауреатів із хорошим настроєм повернулися додому, попрощавшись один з одним звичним для всіх: «До нових зустрічей на туристських стежках!»

Від імені обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, який очолює Оксана Пшенична, щира подяка за допомогу меценатам та іншим організаторам стартів — директору Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимирові Ванджурі, голові Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгієві Гунтіку, директору Баворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миколі Костику, директору ТОВ «Галичина Ласунка» Мирославові Білику, голові Великогаївської сільської ради Тернопільського району Олегові Кохману, лісничому Микулинецького лісництва Богданові Косінському, заступнику начальника районної поліції, майору Анатолієві Стельмащуку.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини