Вільне життя

У Тернополі діє виставка «Маріуполь на межі»

В приміщені Тернопільського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття художньої виставки «Маріуполь на межі». Її автори — художники Олена Украінцева й Ганна Торкаєнко, мешканки Маріуполя. У своїх роботах вони передали події, що відбувалися в їхньому рідному місті упродовж 2015 року.

Гості з Маріуполя прибули не самі. Завітав до Тернополя й автор Всеукраїнського патріотичного мистецького проекту «У нас єдина доля — ім’я їй Україна» художник Петро Грицюк. Також перед тернополянами, які завітали на відкриття експозиції, виступили учасники бойових дій.

Наразі в Тернополі представлено дві виставки в межах проекту «У нас єдина доля — ім’я їй Україна». Це згадана раніше виставка «Маріуполь на межі» (яка, до речі, діятиме упродовж місяця), а також «Маріуполь між миром та війною» — художні роботи на гільзах від боєприпасів художниці Анни Бойко. Цю експозицію організували Маргарита Мухіна та Олександр Магдаліц.

Гості з Маріуполя також привезли видання, що увібрало спомини й роздуми багатьох авторів про початок і перебіг російсько-української війни на східних теренах нашої держави.

Варто зазначити, що справа, яку започаткували митці, є дуже важливою. Адже через роки кожна згадка, документальна чи художня, про дні війни впливатиме на істинне розуміння подій нинішніх буремних часів для майбутніх істориків та пересічних українців.

Ігор КРОЧАК

Фото автора

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини